Jakie przepisy kodeksu prawa cywilnego warto znać?

Znajomość przepisów prawa jest niezwykle przydatna w życiu, tak samo w zawodowym jak też w osobistym. Jednakże ogromna ilość kodeksów i innych ustaw nie daje możliwości przyswojenia wiedzy ze wszystkich dziedzin.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy kodeksu prawa cywilnego warto znać?

Znajomość przepisów prawa jest niezwykle przydatna w życiu, tak samo w zawodowym jak też w osobistym. Jednakże ogromna ilość kodeksów i innych ustaw nie daje możliwości przyswojenia wiedzy ze wszystkich dziedzin.

Jedną z tych, które są najbliżej codziennego życia człowieka z pewnością są regulacje prawne zawarte w kodeksie cywilnym. Mowa w nim zarówno o zobowiązaniach, jak też prawie własności czy kwestiach związanych z prawem rodzinnym. Najczęściej osoby zainteresowane znajdującą się w tym kodeksie wiedzą ograniczają się do poznania tych przepisów, które ich najbardziej interesują.

Dobrym sposobem na to, aby znacznie podnieść swoją wiedzę na pewno są odpowiednio dobrane szkolenia. Ze względu na bardzo rozbudowany temat wiele z nich zajmuje się wybranym, interesującym zagadnieniem z zakresu prawa cywilnego.

Szkolenie użytkowanie wieczyste i podobne, które mówią o tak zwanym prawie własności zaliczyć można do tych, które obecnie cieszą się największą popularnością. Nie bez przyczyny, te tematy bowiem związane są często z prowadzeniem działalności, zwłaszcza jak mowa o branży nieruchomości.

Ponadto wiele zmian, jakie zaszły w tych przepisach w ostatnim czasie jak też są planowane w najbliższej przyszłości sprawia, że coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie odpowiednio dobranymi kursami z tej dziedziny. Wiele szkoleń kierowanych jest dla tych osób, które już mają podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, a chcą jedynie zapoznać się z planowanymi zmianami. Wówczas przebieg jak również tematyka takich szkoleń są ustalane nieco inaczej.

Gdy chodzi om prawo własności i użytkowanie wieczyste wiele kursów obecnie skupia się na zmianach, mających na celu zlikwidowanie tej formy użyczenia i przekształcenie jej w prawo własności.

Ponieważ zmiany łączą się z innymi przepisami, program szkoleń omawiających kwestię użytkowania wieczystego jest dość rozbudowany, aby dzięki temu każdy przyswoił najbardziej potrzebne dla niego informacje. Obecnie ze względu na rosnącą ofertę firm organizujących szkolenia wyszukanie odpowiednich kursów nie będzie dla nikogo najmniejszym problemem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.