Jakie przepisy muszą znać producenci leków?

Produkcja leków jest bardzo rozległą dziedziną, na której spoczywa odpowiedzialność związana ze zdrowiem pacjentów oraz całego społeczeństwa. Samo wyprodukowanie leku nie jest jeszcze żadną gwarancją, że pojawi się on na półkach aptecznych, ponieważ przed dopuszczeniem go do sprzedaży musi przejść szereg bardzo dokładntch i wymagających badań.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy muszą znać producenci leków?

Produkcja leków jest bardzo rozległą dziedziną, na której spoczywa odpowiedzialność związana ze zdrowiem pacjentów oraz całego społeczeństwa. Samo wyprodukowanie leku nie jest jeszcze żadną gwarancją, że pojawi się on na półkach aptecznych, ponieważ przed dopuszczeniem go do sprzedaży musi przejść szereg bardzo dokładntch i wymagających badań.

Każda produkcja musi spełniać rygorystyczne zasady gmp, aby móc zapewnić jak najwyższą jakość produkcji. Wymagania gmp regulują produlcje pod względem higieny, jakości oraz niezmiennych, stałych cech każdej kolejnej partii. Nieco inaczej wygląda jednak produkcja suplementów diety, która jest coraz powszechniejsza.

Produkcję suplementów diety również obowiązują zasady gmp, natomiast dopuszczenie ich do sprzedaży nie wymaga już tak wielu wymagających badań. Dlatego, aby produkować leki z pełnym powodzeniem i świadomością, wskazane jest ciągłe doszkalanie się i powiększanie swojej wiedzy na tematy z nią związane. Istotne jest znakowanie opakowań oraz jego znaczenie. Pacjenci oraz farmaceuci mogą w ten sposób zapoznawać się z dokładnym przeznaczeniem leku i jego możliwościami.

Firmy farmaceutyczne przez większość społeczeństwa kojarzone są głównie z chęcią osiągania jak największych zysków i sprzedaży. Wielu krytyków nie zdaje sobie jednak sprawy z jak skomplikowanymi procesami i przepisami wiąże się produlcja leków. Rozpoczynając od badań laboratoryjnych nad szczegółowym składem leku, który będzie skuteczny, poprzez jego produkcję, badania, a ż do wprowadzenia go na rynek farmaceutyczny.

Zasady gmp obowiązujące na każdym etapie produkcji są bardzo rygorystyczne, tak aby gotowy i sprzedawany lek był skuteczny i co najważniejszy bezpieczny dla pacjentów. Każdorazowe odstępstwa od tych zasad mogą skutkować wycofaniem danej partii, a nawet całego produktu z produkcji. Odpowiednie znakowanie opakowań leków również jest zapewnieniem dla pacjentów o jego najwyższym bezpieczeństwie i działaniu jakie wykazuje po zażyciu w odpowiednio dobranej dawce.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.