Jakie przepisy muszą znać pracownicy administracji publicznej?

Nie ulega wątpliwości, że praca w administracji publicznej to marzenie wielu osób. Praca w urzędzie kojarzy się bowiem z prestiżem i stabilnością. Nie da się jednak ukryć, że zarobki w administracji publicznej bardzo często bywają niezadowalające, zwłaszcza na samym początku.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy muszą znać pracownicy administracji publicznej?

Nie ulega wątpliwości, że praca w administracji publicznej to marzenie wielu osób. Praca w urzędzie kojarzy się bowiem z prestiżem i stabilnością. Nie da się jednak ukryć, że zarobki w administracji publicznej bardzo często bywają niezadowalające, zwłaszcza na samym początku.

Praca w administracji publicznej wiąże się również ze sporą odpowiedzialnością. Nie ulega wątpliwości, że pracownicy administracji publicznej muszą znać szereg rozmaitych przepisów. Trzeba również dodać, że znajomość przepisów przydaje się również z innych względów.

Osoba znająca przepisy i odnajdująca się we wszelkich ich zmianach na bieżąco ma większe szanse na awans, a co za tym idzie na większe pieniądze. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby zatem uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Osobom zatrudnionym w administracji publicznej z całą pewnością przyda się kpa szkolenie. Przepisy Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego musi bowiem znać każdy pracownik administracji publicznej.

Nie ulega wątpliwości, że przepisy tej Ustawy są bardzo często wykorzystywane w trakcie postępowania administracyjnego. Dobrze byłoby również, gdyby pracownik administracji publicznej znał przepisy Kodeksu pracy. Oczywiście nieodzowna jest również znajomość przepisów prawa cywilnego. Z całą pewnością udać się można na szkolenie prawo własności. Pracownik administracji publicznej nierzadko będzie miał bowiem do czynienia z kwestiami dotyczącymi prawa własności.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że najlepiej byłoby gdyby wszelkie szkolenia były prowadzone przez wykwalifikowanego i odpowiednio doświadczonego szkoleniowca. Nie ulega wątpliwości, że wiele firm szkoleniowych działa w dużych, prężnie rozwijających się miastach.

Na pewno warto przy wyborze firm szkoleniowych kierować się rozmaitymi kryteriami. Nie da się ukryć, że bardzo dobrze byłoby kierować się opiniami klientów na temat poszczególnych firm szkoleniowych. Dzięki temu szanse na wybór rzetelnej firmy znacząco rosną.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.