Jakie ryzyko występuje podczas rozładunku towarów?

Jednym z największych niebezpieczeństw w trakcie przewozu towarów jest jego uszkodzenie. Niestety w związku z tym, że towary przewożone są na przyczepach tirów mogą zdarzyć się sytuacje, gdy dochodzi do upadku produktów i ich zniszczenia. Jest to szczególnie niebezpieczne dla towarów delikatnych.

zdjęcie - (the_title())


Jakie ryzyko występuje podczas rozładunku towarów?

Jednym z największych niebezpieczeństw w trakcie przewozu towarów jest jego uszkodzenie. Niestety w związku z tym, że towary przewożone są na przyczepach tirów mogą zdarzyć się sytuacje, gdy dochodzi do upadku produktów i ich zniszczenia. Jest to szczególnie niebezpieczne dla towarów delikatnych.

Produkty mogą nie tylko zniszczyć się z powodu uderzenia, ale problemem może okazać się również niedziałające chłodzenie, gdy na przyczepie transportowane są produkty świeże, które wymagają odpowiedniej temperatury przechowywania.

Takie sytuacje sprawiają, ze towar nie może trafić do konsumentów i naraża to firmę na dodatkowe straty. Należy zatem w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed takim wydarzeniem.

Widząc to wiemy już, że w prowadzeniu firmy o działalności międzynarodowej ważne jest nie tylko posiadanie szkolenia intrastat 2016 oraz szkolenie incoterms, które przekazują nam wiedzę głównie o prowadzeniu dokumentacji oraz zasadach podpisywania umów na arenie międzynarodowej.

Ważne jest również ukończenie zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, które przekazuje nam wiedzę z bardziej praktycznych aspektów zarządzania naszymi towarami. To właśnie w trakcie takich kursów możesz dowiedzieć się w jaki sposób zapobiegać stratom pojawiającym się w trakcie transportu towaru, ale również w jaki sposób ubezpieczyć transportowany towar, na wypadek pojawienia się jakiegoś uszkodzenia.

Dzięki temu będziemy mieć szansę na zminimalizowanie strat finansowych wynikających z błędów pracowników lub po prostu błędów związanych z uszkodzeniem maszyn.

Według nas w prowadzeniu własnej firmy trzeba posiadać wiedzę na szeroką skalę, które pozwoli na uniknięcie wielu problemów i niespodzianek. Również dzięki temu będziemy mieć szansę uchronić się przed naszymi własnymi błędami, które mogłyby wiązać się z naprawdę negatywnymi konsekwencjami ze strony prawnej. Każdy z nas powinien inwestować swój czas i pieniądze w rozwijanie swojej własnej wiedzy, ponieważ to liczy się najbardziej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.