Jakie są metody badania kosmetyków?

Kosmetyki – to są substancje chemiczne, które zdecydowanie muszą spełniać w zasadzie najwyższe standardy pod kątem jakości oraz bezpieczeństwa. Jakie dokładnie badania powinny być wobec nich zastosowane?

zdjęcie - (the_title())


Jakie są metody badania kosmetyków?

Kosmetyki - to są substancje chemiczne, które zdecydowanie muszą spełniać w zasadzie najwyższe standardy pod kątem jakości oraz bezpieczeństwa. Jakie dokładnie badania powinny być wobec nich zastosowane?

Jakie metody badań uznawane są za najbardziej aktualne? Jakie rozporządzenia zasadniczo omawiają właśnie zagadnienie bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości kosmetyków? Odpowiedź na te wszystkie pytania będzie się znajdowała poniżej...

Rozporządzenia regulujące jakość oraz bezpieczeństwo kosmetyków

Na początek warto powiedzieć nieco o tym, jakie zasadniczo rozporządzenia należy koniecznie brać pod uwagę w kwestii właśnie zarządzania kosmetykami. Przede wszystkim zatem można tu wymienić zasady GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjnej, a wśród nich szczególnie istotny aneks 15 GMP. Dalej pojawia się oczywiście Prawo Kosmetyczne oraz Ustawa o Kosmetykach. To jednak bowiem jeszcze ciągle nie wszystko - wchodzi tu bowiem GHP i kilka innych dyrektyw i rozporządzeń unijnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:Metody badań kosmetyków

Wróćmy jednak do metod badania kosmetyków. Tu w zasadzie trzeba śmiało zaznaczyć, że tak naprawdę to jest to istny temat rzeka. W końcu kosmetyki muszą być naprawdę dobrze przebadane.

A zatem na pierwszy ogień idą badani mikrobiologiczne. Przykładowe metody, jakie tutaj możemy wyróżnić to chociażby badania na obecność poszczególnych bakterii jak Staphylococcus aureus, czy też test ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

Dalej idą badania fizykochemiczne, które mają na celu określić na przykład stabilność termiczną, mechaniczną. Ważną rolę odgrywają także badania dermatologiczne takie jak testy płatkowe, ocena fototoksyczności itp., a także badania o charakterze aplikacyjno - użytkowym. Oczywiście, aby wypuścić kosmetyk do sprzedaży, konieczne jest również stworzenie bardzo konkretnego raportu, który właśnie ma na celu ocenić przede wszystkim bezpieczeństwo kosmetyków.

Szkolenia z kosmetyki

Na koniec należy jeszcze podkreślić, że zasadniczo pracownicy zajmujący się tematyką badania kosmetyków powinni zainwestować jeszcze w odpowiednie w tym zakresie szkolenia z kosmetyki,

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.