Jakie są przepisy adr 2019?

Transport substancji niebezpiecznych zawsze obwarowany był różnego rodzaju przepisami, co jest całkowicie naturalne i zrozumiałe. Najczęściej z nich stosowane, odnoszące się w zasadzie do całego świata, to przepisy ADR.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są przepisy adr 2019?

Transport substancji niebezpiecznych zawsze obwarowany był różnego rodzaju przepisami, co jest całkowicie naturalne i zrozumiałe. Najczęściej z nich stosowane, odnoszące się w zasadzie do całego świata, to przepisy ADR. Co to dokładniej jest i co się ostatnio zmieniło w ich zakresie? O tym właśnie będzie mowa poniżej.

ADR 2019 - najważniejsze fakty

Przede wszystkim należy powiedzieć, że ADR to jest inaczej międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. Co jest tutaj istotne to fakt, że co dwa lata jej przepisy są nowelizowane i oczywiście nowe zasady trzeba dość szybko wcielać w życie. Najczęściej linią graniczną jest 1 lipca następnego roku.

Co dokładniej ostatnio się zmieniło? Jakie przepisy trzeba zastosować do 1 lipca 2020 roku? Otóż, aby się tego dowiedzieć, stanowczo zalecane jest dobrej jakości szkolenie ADR 2019. Oczywiście, można przeczytać poniższy artykuł, a także ogólnie przejrzeć przepisy. Niemniej takie działania na pewno nie dadzą nam dobrego i ogólnego obrazu sytuacji. Na szkoleniu natomiast wyjaśnione zostanie bardzo dokładnie, co się zmieniło oraz jakie to ma znaczenie praktyczne dla firm.

Co zaś jest zmienione? Warto o tym powiedzieć, choćby i w ogólny temat. Otóż nowy ADR wprowadza pewne nowe definicje, przede wszystkim gazu ziemnego sprzężonego, skroplonego, SAPT oraz rozładunku. Zmieniają się także pewne stare definicje, takie jak : DPPL elastycznego, niskiego ciśnienia awaryjnego, napełniającego oraz załadunku.

Wprowadzono także zmiany w klasyfikacji towarów niebezpiecznych. Co więcej, pojawiły się nowe numery UN, nowe typy kontenera oraz wprowadzono zmiany w konstrukcji oraz zasadach dopuszczenia do przewozu substancji niebezpiecznych. Generalnie zmian jest całkiem sporo.

Warto pod koniec jeszcze podkreślić, że równolegle do szkolenia ze zmian w ADR, warto zainwestować również w szkolenia intrastat 2016 oraz zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Te szkolenia pomogą nam znacząco polepszyć łańcuch dostaw w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.