Jakie są przepisy adr 2019?
Transport substancji niebezpiecznych zawsze obwarowany był różnego rodzaju przepisami, co jest całkowicie naturalne i zrozumiałe. Najczęściej z nich stosowane, odnoszące się w zasadzie do całego świata, to przepisy ADR. Co to dokładniej jest i co się ostatnio zmieniło w ich zakresie? O tym właśnie będzie mowa poniżej.
ADR 2019 - najważniejsze fakty
Przede wszystkim należy powiedzieć, że ADR to jest inaczej międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. Co jest tutaj istotne to fakt, że co dwa lata jej przepisy są nowelizowane i oczywiście nowe zasady trzeba dość szybko wcielać w życie. Najczęściej linią graniczną jest 1 lipca następnego roku.
Co dokładniej ostatnio się zmieniło? Jakie przepisy trzeba zastosować do 1 lipca 2020 roku? Otóż, aby się tego dowiedzieć, stanowczo zalecane jest dobrej jakości szkolenie ADR 2019. Oczywiście, można przeczytać poniższy artykuł, a także ogólnie przejrzeć przepisy. Niemniej takie działania na pewno nie dadzą nam dobrego i ogólnego obrazu sytuacji. Na szkoleniu natomiast wyjaśnione zostanie bardzo dokładnie, co się zmieniło oraz jakie to ma znaczenie praktyczne dla firm.
Co zaś jest zmienione? Warto o tym powiedzieć, choćby i w ogólny temat. Otóż nowy ADR wprowadza pewne nowe definicje, przede wszystkim gazu ziemnego sprzężonego, skroplonego, SAPT oraz rozładunku. Zmieniają się także pewne stare definicje, takie jak : DPPL elastycznego, niskiego ciśnienia awaryjnego, napełniającego oraz załadunku.
Wprowadzono także zmiany w klasyfikacji towarów niebezpiecznych. Co więcej, pojawiły się nowe numery UN, nowe typy kontenera oraz wprowadzono zmiany w konstrukcji oraz zasadach dopuszczenia do przewozu substancji niebezpiecznych. Generalnie zmian jest całkiem sporo.
Warto pod koniec jeszcze podkreślić, że równolegle do szkolenia ze zmian w ADR, warto zainwestować również w szkolenia intrastat 2016 oraz zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Te szkolenia pomogą nam znacząco polepszyć łańcuch dostaw w firmie.