Jakie są reguły pochodzenia towarów w transporcie?

XXI wiek to czas, w którym każda firma zaczyna powoli myśleć w sposób międzynarodowy. Już nie zastanawiamy się tylko i wyłącznie nad tym, jak polepszyć naszą pozycję na rodzimym rynku, tylko wręcz przeciwnie – dodatkowo zastanawiamy się, w jaki sposób rozwinąć skrzydła i wkroczyć na rynek międzynarodowy, jak eksportować i importować towary.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są reguły pochodzenia towarów w transporcie?

XXI wiek to czas, w którym każda firma zaczyna powoli myśleć w sposób międzynarodowy. Już nie zastanawiamy się tylko i wyłącznie nad tym, jak polepszyć naszą pozycję na rodzimym rynku, tylko wręcz przeciwnie - dodatkowo zastanawiamy się, w jaki sposób rozwinąć skrzydła i wkroczyć na rynek międzynarodowy, jak eksportować i importować towary.

Co jednak trzeba wiedzieć przed wstąpieniem na takie rynki? Otóż zasadniczo to trzeba mieć naprawdę dość szeroką wiedzę z zakresu prawa celnego oraz poszczególnych zasad prawa międzynarodowego.

Prawo celne szkolenie - najlepsze rozwiązanie!

Przede wszystkim zaś warto zainwestować w dobrej jakości prawo celne szkolenie, które pomoże nam zorientować się, na czym zasadniczo stoimy, jak przedstawiają się podstawowe dokumenty, kogo i kiedy dotyczy odprawa celna, jakie trzeba mieć dokumenty do przewozu towarów i usług itp.

Warto jeszcze zainteresować się takimi szkoleniami, jak zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie czy też szkolenie Incoterms - te szkolenia zdecydowanie pomogą nam w profesjonalnej organizacji transportu międzynarodowego.

Reguły pochodzenia towarów w transporcie

Warto jednak w tym artykule wytłumaczyć jedną kwestię, a mianowicie odnoszącą się do prawidłowego określenia pochodzenia towarów w transporcie. Warto bowiem zaznaczyć, że reguły pochodzenia towaru są bardzo istotnym czynnikiem przy wyliczaniu należności celnych.

Co zatem powinniśmy wiedzieć o takim pochodzeniu towarów? Generalnie reguły pochodzenia towarów dzielą się na preferencyjne i niepreferencyjne. Preferencyjne odnoszą się do specjalnych porozumień preferencyjnych pomiędzy Unią a niektórymi krajami trzecimi.

Związane są one często ze zmniejszonymi stawkami celnymi itp. umożliwiającymi rozwój słabo rozwiniętym państwom. Trzeba jednak stanowczo podkreślić tutaj, że zdecydowanie nie dotyczy to wszystkich towarów.

Niepreferencyjne reguły odnoszą się przede wszystkim do Unii. Warto jeszcze dodać, że za pochodzenie danego produktu określa się państwo, w którym nadano mu jego ostateczną formę, najważniejsze cechy charakterystyczne itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.