Jakie są zasady działania łańcucha dostaw?

Pojęcie łańcucha dostaw jest czymś, z czym będzie musiał się zmierzyć prędzej czy później w zasadzie każdy przedsiębiorca. Oczywiście – wiadomo, że większość osób zdecyduje się na zatrudnienie profesjonalnego logistyka, niemniej jednak warto podstawowe informacje zawsze znać.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są zasady działania łańcucha dostaw?

Pojęcie łańcucha dostaw jest czymś, z czym będzie musiał się zmierzyć prędzej czy później w zasadzie każdy przedsiębiorca. Oczywiście - wiadomo, że większość osób zdecyduje się na zatrudnienie profesjonalnego logistyka, niemniej jednak warto podstawowe informacje zawsze znać.

Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie - ważna inwestycja

Zanim zatem przejdziemy do omówienia nieco łańcucha dostaw, warto podkreślić to, że bardzo ważną inwestycją jest oczywiście zarządzania łańcuchem dostaw szkolenie.

Na pewno powinni w nie zainwestować pracodawcy dla wszelkich osób w firmie zajmujących się logistyką i transportem - oczywiście dla tych, planujących je a nie wykonujących. Warto jednak także, aby przedsiębiorca również nieco się znał na tym temacie. Ważną rolę pełni także szkolenie incoterms oraz szkolenia intrastat 2016.

Czym jest łańcuch dostaw?

Wróćmy jednak do meritum artykułu. Tutaj trzeba będzie przede wszystkim odpowiedzieć jednak na pytanie, czym w zasadzie taki łańcuch dostaw jest. Otóż jest to pewna sekwencja zdarzeń, mająca na celu zaopatrzenie popytu na dany produkt.

Generalnie rzecz ujmując wyróżnić można różnego rodzaju łańcuchy odstaw, w oparciu dodatkowo o różne kryteria. Warto także jeszcze podkreślić, że łańcuch dostaw to niejako synteza łańcucha logistycznego z łańcuchem wartości.

Jakie są zasady działania łańcucha dostaw?

No właśnie odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta, jakby to się mogło wydawać. Przede wszystkim bowiem trzeba zaznaczyć, że istnieje kilka różnych szkół odnoszących się właśnie do zarządzania łańcuchem dostaw.

Generalnie można wyróżnić tu chociażby szkołę punktów logistycznych, która kładzie nacisk przede wszystkim na stworzenie licznych punktów logistycznych i możliwość podejmowania bardzo szybko przeróżnych decyzji.

Szkoła informacji z kolei stawia jednak na przepływ informacji i na bazy informacyjne. Jak zatem widać - każda szkoła będzie się kierowała nieco innymi zasadami i tylko na szkoleniu będziemy mogli się dowiedzieć, która szkoła będzie najlepiej pasowała do naszej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.