Jakie tematy porusza kurs dla pracowników kadrowych?

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na tym, aby dobrze się czuć w miejscu pracy. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w miejscu naszej pracy nierzadko panuje nieprzyjazna i niemiła atmosfera.

zdjęcie - (the_title())


Jakie tematy porusza kurs dla pracowników kadrowych?

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na tym, aby dobrze się czuć w miejscu pracy. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w miejscu naszej pracy nierzadko panuje nieprzyjazna i niemiła atmosfera.

Na pewno warto jest podejmować wysiłki mające za zadanie zwalczyć tę nieprzyjazną atmosferę w miejscu pracy, która bywa przyczyną stresu. Nie da się ukryć że stres wpływa niezwykle niekorzystnie na nasze życie. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, że nasze ciało i nasz umysł nie korzystają na tym, gdy jesteśmy zestresowani.

Oczywiście ciężko powiedzieć, w których zawodach stres jest największy. Na to pytanie nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi, a bardzo wiele zależy też od predyspozycji każdego pracownika.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że na szczególny stres narażeni są pracownicy zatrudnieni w dziale kadr i płac. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że na ich barkach spoczywa całe mnóstwo różnorakich obowiązków.

Nie da się ukryć, że pracownicy działu kadr i płac odpowiedzialni są za takie kwestie jak: rekrutacja nowych pracowników, w tym przeprowadzanie z nimi rozmów rekrutacyjnych, a nierzadko także zaznajomienie ich z podstawowymi obowiązkami służbowymi, realizację świadczeń socjalnych dla pracowników, którym się one należą czy chociażby za kwestie związane z urlopami i zwolnieniami lekarskimi.

Dobrze byłoby gdyby pracownicy kadrowi brali udział w regularnie i systematycznie organizowanych kursach i szkoleniach, dzięki którym możliwe będzie poprawienie swojego własnego samopoczucia i podniesienie własnej efektywności. Na pewno pracownikom zatrudnionym w dziale kadr i płac przydadzą się takie szkolenia jak: szkolenia kodeks pracy, szkolenia z prawa pracy, szkolenie controlling finansowy.

Na pewno nie da się przeprowadzić jednego kursu czy szkolenia, który będzie łączył w sobie wszystkie wyżej wymienione tematy. Dlatego niezbędne jest zorganizowanie całego cyklu szkoleń oraz kursów, dzięki którym pracownicy kadr podniosą swoje kwalifikacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.