Jakie wymogi musi spełniać produkt farmaceutyczny?

Produkt farmaceutyczny to zawsze rzecz wymagająca szczególnej uwagi. W końcu musi on być w pełni bezpieczny zarówno na etapie produkcji jak i następnego używania. Jakie dokładniej musi spełnić on wymogi?

zdjęcie - (the_title())


Jakie wymogi musi spełniać produkt farmaceutyczny?

Produkt farmaceutyczny to zawsze rzecz wymagająca szczególnej uwagi. W końcu musi on być w pełni bezpieczny zarówno na etapie produkcji jak i następnego używania. Jakie dokładniej musi spełnić on wymogi?

Produkcja - najważniejszy etap

Więcej w tym zakresie powie nam szkolenie obowiązki wytwórców, niemniej jednak już tutaj warto wspomnieć o kilku sprawach. Przede wszystkim najważniejszym etapem dla produktu farmaceutycznego, jest jego produkcja. Konieczne jest tutaj szczególnie wdrożenie zasad GMP czyli dobrej praktyki produkcyjnej. Z tym wiąże się oczywiście stosowna dokumentacja GMP. Następnie konieczne jest zachowanie bezpieczeństwa i to niejako wielokierunkowo.

Przede wszystkim bowiem konieczna jest na tyle dokładna produkcja wyrobu medycznego, aby nie tylko spełniał on swoje zadanie, ale był w stu procentach bezpieczny dla odbiorcy. Ponadto konieczne jest zachowanie bezpieczeństwa dla środowiska.

Co więcej - zawsze w każdym laboratorium czy w fabryce, szczególnie zaś mających bezpośredni kontakt z substancjami chemicznymi albo z materiałem biologicznym- istnieje pewne ryzyko dla pracujących z nim osób. Dlatego konieczne jest wdrożenie odpowiednich zasad i systemów, które zapobiegną poważnemu wypadkowi.

Magazynowanie i transport - konieczne odpowiednie warunki

No właśnie - tu przede wszystkim istotny jest nadzór nad wyposażeniem pomiarowym. Także oczywiście w samochodach ciężarowych. Inaczej niestety może dojść ponownie do zepsucia się partii danych wyrobów, co znacząco narazić może ich użytkowników.

Podkreślić należy właśnie to - normalnie niszczenie się produktu powoduje tylko straty u danej osoby, tu natomiast jest zupełnie inaczej. Zniszczenie rozumiane jako np. silne pogniecenie, będzie najmniejszą stratą.

Sprzedaż - wymogi ulotek i informacji

Wreszcie, kiedy dany produkt trafia do sprzedaży konieczne jest dalsze przechowywanie go w odpowiednich warunkach oraz oczywiście uważne patrzenie na datę ważności tak, aby nie sprzedać niczego za późno. Oczywiście również należy dany produkt opatrzyć stosownymi informacjami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.