Jakie zadania ma kierownik magazynu?

Zarządzanie magazynem jest uznawane szeroko za dość skomplikowane zadanie, przede wszystkim z uwagi na specyfikę pracy w magazynie. Jakie dokładniej zadania ma kierownik magazynu i z czym musi się on mierzyć każdego dnia pracy?

zdjęcie - (the_title())


Jakie zadania ma kierownik magazynu?

Zarządzanie magazynem jest uznawane szeroko za dość skomplikowane zadanie, przede wszystkim z uwagi na specyfikę pracy w magazynie. Jakie dokładniej zadania ma kierownik magazynu i z czym musi się on mierzyć każdego dnia pracy?

Bezpieczeństwo pracy w magazynie

Przede wszystkim głównym zadaniem kierownika magazynu jest zapewnienie bezpieczeństwa - zarówno pracownikom, jak i przechowywanemu tam towarowi. Jak ma on to uczynić?

Na pewno konieczne jest opracowanie konkretnego regulaminu, który uwzględnia wszelkie międzynarodowe normy i przepisy. Następnym krokiem jest nieustanna kontrola oraz nadzór mające na celu upewnienie się, że praca w magazynie przebiega zgodnie z regulaminem.

Odpowiednie przechowywanie towarów

Właśnie - w ten sposób przechodzimy do kwestii odpowiedniego przechowywania towarów. Należy bowiem mieć na uwadze to, że różne towary mają inne warunku przechowywania - odnośnie temperatury, wilgoci itp. Ponadto towar powinien być również tak przechowywany, aby zarządzanie logistyczne magazynem było łatwe.

Warto tu przytoczyć dość prosty przykład. Mianowicie w magazynie przechowujemy piękne wazony. Kładziemy je na koniec, na specjalne miejsce, żeby nic się nie potłukło. Przyjeżdża do magazynu ciężarówka wypełniona innymi pięknymi wazonami, które mają jechać do sklepu A oraz doniczkami, które tu mają zostać przeładowane i potem jechać do punktu B.

Najbardziej rozsądnie byłoby dorzucić do ciężarówki nasze wazony z magazynu... jednak są one tak głęboko schowane, że jest to zbyt trudne przedsięwzięcie. Oczywiście jest to bardzo przerysowany przykład, niemniej jednak miał on na celu pokazanie, że szkolenie gospodarka magazynowa wymagane jest dla każdego kierownika magazynu.

Zarządzanie procesami logistycznymi

Konieczne jest również odbycie szkolenia zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, bowiem jak zostało to wspomniane powyżej, ostatnim zadaniem kierownika jest właśnie sprawna logistyka i zaplanowanie transportu tak, aby zmaksymalizować zyski.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.