Jakie zagadnienia związane z logistyką poruszane są na szkoleniach?

Logistyka i transport to dziedziny które wymagają posiadania dużej wiedzy z zakresu zarządzania i transportu. Bardzo ważny jest przy tym przestrzeganie wielu przepisów które regulują czas pracy kierowców oraz normy ekologiczne dotyczące pojazdów którymi będziemy przewozić towar.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zagadnienia związane z logistyką poruszane są na szkoleniach?

Logistyka i transport to dziedziny które wymagają posiadania dużej wiedzy z zakresu zarządzania i transportu. Bardzo ważny jest przy tym przestrzeganie wielu przepisów które regulują czas pracy kierowców oraz normy ekologiczne dotyczące pojazdów którymi będziemy przewozić towar. W tej branży również bardzo ważna jest organizacja magazynów i sposobu przeładunku.

Aby być na czasie z tymi wszystkimi zagadnieniami, ważne jest odbywanie szkoleń które pozwolą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne przy prowadzeniu tego typu działalności. ADR szkolenie umożliwia nabycie wiedzy dotyczącej przewozu towarów na terenie kraju oraz Unii. Takie szkolenia poruszają kwestie związane działalnością zapobiegawczą i środkach bezpieczeństwa jakie w trakcie transportu stosuje kierowca.

Porusza ono również zagadnienia dotyczące postępowania w trakcie zaistnienia wypadku lub innej czynności losowej. Kierowca jako osoba odpowiedzialna za ładunek musi pamiętać również, o dokumentacji przewozowej. Na tych szkoleniach poruszane są zagadnienie jej przygotowania oraz informacji które się tam znajdują.

Szkolenia te poruszają również kwestie związane z oznaczeniami danych towarów oraz zagrożenia związane z przewożeniem towarów niebezpiecznych. Dzięki temu kierowcy przygotowani są na niebezpieczne sytuacje oraz zagrożenia wiążące się z substancjami które przewożą. Dla przedsiębiorców ważną kwestią jest obrót wyborami akcyzowymi. Należą do nich wyroby tytoniowe, alkoholowe oraz wyroby energetyczne. Substancje te podlegają dodatkowemu opodatkowaniu przez co sposób ich dystrybucji wygląda nieco inaczej.

Obrót wyrobami akcyzowymi wymaga posiadania specjalnej koncesji, a sprzedawca dodatkowo zobowiązany jest do przestrzegania większej ilości przepisów niż w przypadku standardowych towarów. Inną istotną kwestią jest czas pracy kierowców. W każdym kraju wyglądał nieco inaczej przez co wysyłając towary za granicę musimy liczyć się z tym, że w danym kraju należy pamiętać o przepisach związanych z tą dziedziną.

Szkolenie z czasu pracy kierowców zapobiegnie konsekwencją nieprzestrzegania tych przepisów oraz umożliwi zdobycie wiedzy koniecznej w prowadzeniu działalności, gdzie zatrudniani są kierowcy. Szkolenie z czasu pracy kierowców przeznaczone jest nie tylko dla samych przedsiębiorców ale również kierowców, dzięki czemu będą oni mogli lepiej orientować się w przepisach które ich dotyczą. Wszystkie te szkolenia umożliwią zdobycie kluczowej wiedzy z zakresu transportu i logistyki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.