Jakie zmiany w prawie związane z użytkowaniem wieczystym?

Nie da się ukryć, że każdy z nas powinien znać prawa i obowiązki, które mu przysługują. Nie da się jednak zaznajomić z każdą dziedziną prawa tak, aby posługiwać się nią bezbłędnie i bez żadnych trudności.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zmiany w prawie związane z użytkowaniem wieczystym?

Nie da się ukryć, że każdy z nas powinien znać prawa i obowiązki, które mu przysługują. Nie da się jednak zaznajomić z każdą dziedziną prawa tak, aby posługiwać się nią bezbłędnie i bez żadnych trudności.

Po to są Ustawy dostępne w formie wygodnych kodeksów oraz akty prawne powszechnie obowiązujące, z którymi możemy zapoznać się na stronie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, abyśmy nie musieli znać wszystkich przepisów powszechnie obowiązujących na pamięć.

Nie da się ukryć, że każdy z nas powinien znać podstawowe przepisy z zakresu prawa pracy, bo prawo pracy obowiązuje nas jeżeli jesteśmy pracownikami lub pracodawcami. A nie da się ukryć, że prawie każdy z nas jest albo pracownikiem albo pracodawcą.

Jeżeli nie znamy podstawowych przepisów prawnych z zakresu prawa pracy możemy mieć poważne trudności z tym, aby poradzić sobie z funkcjonowaniem na rynku pracy. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że niezmiernie przydatne okazują się również przepisy kodeksu cywilnego Kodeks cywilny, uchwalony jeszcze w latach sześćdziesiątych obowiązuje powszechnie na terytorium całej Rzeczpospolitej Polskiej.

Oprócz podstawowych przepisów dotyczących zdolności prawnej, kwestii związanych z ubezwłasnowolnieniem i darowiznami, kodeks cywilny wspomina również o użytkowaniu wieczystym. Jako, że Ustawa pochodzi jeszcze z lat sześćdziesiątych, była wielokrotnie nowelizowana.

Nowelizacje dotyczą również użytkowania wieczystego. W tym roku mają nadejść poważne zmiany, z którymi powinny zapoznać się wszystkie osoby, które korzystają z instytucji jaką jest użytkowanie wieczyste.

Dobrze byłoby więc wziąć udział w użytkowanie wieczyste szkolenie. Trzeba mieć na uwadze, że takie szkolenie może okazać się niezwykle przydatne i interesujące, pod warunkiem, że zostanie poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego i należycie doświadczonego szkoleniowca.

Na pewno trzeba pamiętać o tym jak niezmiernie istotne jest zadbanie o to, by szkolenie było certyfikowane. Wówczas będziemy mogli wpisać sobie do CV, że braliśmy udział w takowym szkoleniu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.