Jakie znaczenie w transporcie ma ubezpieczenie towaru?

Transport to jedna z tych branży, w których należy zwracać uwagę na bardzo wiele elementów. Towar jest często transportowany na dalekie odległości, przy zastosowaniu różnorodnych form przewozu. Jest wtedy narażony na ryzyko jego uszkodzenia czy utraty, na przykład w wyniku kradzieży.

zdjęcie - (the_title())


Jakie znaczenie w transporcie ma ubezpieczenie towaru?

Transport to jedna z tych branży, w których należy zwracać uwagę na bardzo wiele elementów. Towar jest często transportowany na dalekie odległości, przy zastosowaniu różnorodnych form przewozu. Jest wtedy narażony na ryzyko jego uszkodzenia czy utraty, na przykład w wyniku kradzieży.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na fakt, że niektóre towary, takie jak na przykład żywność maja bardzo ograniczony termin przydatności do spożycia, i również problemy w transporcie wynikające na przykład z opóźnień czy zdarzeń losowych mogą wpływać na ich trwałość.

Obecnie wiele kwestii zostało uregulowanych odpowiednimi przepisami i normami, w myśl których ubezpieczenie towarów jest konieczne w wielu przypadkach. Jednymi z takich właśnie norm, stosowanych w handlu na całym świecie są normy Incoterms.

Zostały one określone w formie 11 norm, z których każda określa zakres odpowiedzialności sprzedawcy i kupującego za transport towarów. Dla ułatwienia posiadają odpowiednie nazwy literowe które są skrótami od czynności, jakie są w nich opisane.

Dzięki temu o wiele szybciej można je zdefiniować jak również opisać, na przykład w kontraktach handlowych. Zazwyczaj dokładnie określony w nich jest moment, w którym każda ze stron przejmuje ryzyko za realizowany transport.

Dlatego też nie dziwi fakt, że obecnie szkolenie Incoterms to jedne z tych kursów, które są bardzo często wybierane przez osoby pracujące w branży handlowej. Niezwykle często także same firmy decydują się na to, aby zamówić realizacje takich kursów dla całej kadry pracowniczej, często łącząc je z innymi.

Dzięki nim pracownicy mogą nabyć nowych wiadomości, co pozwoli im znacznie lepiej wykonywać powierzone im obowiązki. Szkolenia Intrastat 2016 to także kursy, które bardzo często są realizowane na zlecenie firm.

Uczestnictwo w nich daje wiedzę na temat odpowiedniego zarządzania systemem Intrastat, a przede wszystkim tego które firmy obowiązkowo muszą wpisywać do niego dokonane transakcje. Niezwykle często transportowane są materiały, które zgodnie z wszelkimi normami zaliczane są do niebezpiecznych.

Wówczas firmy decydują się na szkolenie ADR 2019, które zapoznaje przede wszystkim kierowców z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.