Kiedy możemy zwrócić lek do apteki?

Leki dzisiaj praktycznie są stałym elementem naszego życia – jak nie nasze, to rodziców, babć dziadków….Warto zatem nieco o nich wiedzieć! Przede wszystkim – czy zakupione raz leki można oddać?

zdjęcie - (the_title())


Kiedy możemy zwrócić lek do apteki?

Leki dzisiaj praktycznie są stałym elementem naszego życia - jak nie nasze, to rodziców, babć dziadków....Warto zatem nieco o nich wiedzieć! Przede wszystkim - czy zakupione raz leki można oddać? Co zrobić z przeterminowanymi lekami? Czy jak mamy dużo leków w domu, to możemy je komuś odsprzedać? Na te wszystkie pytania odpowiemy pokrótce poniżej....

Reklamacja produktu leczniczego i leku - czy jest to możliwe?

Zanim jeszcze w zasadzie odpowiemy na to pytanie, warto zaznaczyć, że lek i produkt leczniczy to nie jest to samo. Tak samo czymś zupełnie innym jest suplement diety. Zasadniczo rzecz ujmując produkty lecznicze i suplementy diety można dostać bez recepty, zazwyczaj charakteryzują się one słabszym działaniem i nie powinny zaszkodzić. Czy jednak to coś zmienia w kwestii reklamacji?

Niestety nie bardzo - lek czy produkt leczniczy można zwrócić do apteki praktycznie rzecz ujmując tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach. Pierwszy to wada fabryczna leku albo produktu leczniczego - np. tabletki są pokruszone.

Warto jednak zaznaczyć, że taka wada może być dość trudna do udowodnienia później - w końcu mogły nam tabletki popękać w torebce. Dlatego też, jeśli widzimy, że coś jest z naszym lekiem nie tak, to warto poprosić farmaceutę o wymianę opakowania od razu przy zakupie. Drugi zaś wyjątek, kiedy można dokonać reklamacji to źle wydany lek np. powodu nieczytelnej recepty.

Czy można oddać lek do apteki, jak mamy go za dużo w domu?

Czasem też z dobroci serca chcemy oddać jakiś lek, który mamy w domu, a który nam jest niepotrzebny, do apteki. Myślimy sobie - a może ktoś skorzysta. Niestety jednak wkracza tu prawo, którego przedmiotem jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków i leków. W końcu nigdy nie wiemy, w jakich warunkach dana osoba przechowywała te leki albo nawet czy nie jest mordercą i nie dodała czegoś do tabletek. Zatem leków oddać nie można.

Sprzedaż leku - możliwe?

Szkolenia z kosmetyki i inne mówią tu jasno - sprzedaż leków, także bez recepty jest zakazana zarówno dla kupującego jak i sprzedającego!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.