Kiedy należy zgłosić reklamację kosmetyku?

Reklamacja to jedno z podstawowych praw każdego konsumenta. Niemniej jednak czasem bywa dość mocno ograniczone, jak to jest w zasadzie w przypadku leków, suplementów oraz produktów leczniczych i kosmetycznych.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy należy zgłosić reklamację kosmetyku?

Reklamacja to jedno z podstawowych praw każdego konsumenta. Niemniej jednak czasem bywa dość mocno ograniczone, jak to jest w zasadzie w przypadku leków, suplementów oraz produktów leczniczych i kosmetycznych.

Jak wygląda taka reklamacja produktu leczniczego i na czym w zasadzie polega jej ograniczenie? Jak sprawdzić bezpieczeństwo tego, co kupujemy. Czy w ogóle istnieje jakiś sposób, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kosmetyków?

Reklamacja produktu leczniczego - najważniejsze informacje

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że lek, kosmetyk, produkt leczniczy i suplement to z racji definicji zupełnie różne rzeczy. Niemniej jednak ich proces reklamacji nie jest taki łatwy. Zasadniczo bowiem do apteki czy do lady w drogerii można oddać tylko i wyłącznie lek lub kosmetyk, który ma nieprawidłowości fabryczne np. tabletki się pokruszyły albo też został źle wydany.

W praktyce w aptece możemy co oddać tak naprawdę tylko wtedy, kiedy jeszcze nie zdążymy odejść od lady. W drogerii zaś sprawa jest nieco luźniejsza - można np. oddać kosmetyk kupiony przed chwilą, jeśli okazało się, że jest on przeterminowany. Niemniej jednak kiedy wyjdziemy ze sklepu trudno będzie to zrobić - nie udowodnimy bowiem, że nie chcieliśmy się w ten sposób tak naprawdę po prostu pozbyć starego kremu.

Szkolenia z kosmetyki - najważniejsze możliwości

Warto zatem generalnie więcej się dowiedzieć na temat przeróżnych kosmetyków - chociażby po to, aby uniknąć zupełnie nietrafionych zakupów. Pomogą nam w tym na pewno liczne szkolenia z kosmetyki. Warto jednak uważać i nie pójść przypadkiem na szkolenie sponsorowane albo też prowadzone w bardzo nieprofesjonalny sposób.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyków - jak to zrobić?

Na koniec została nam jeszcze kwestia oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Skąd można wiedzieć, że coś jest na pewno bezpieczne? Otóż zasadniczo produkt powinien być zaopatrzony w uznane certyfikaty europejskie i międzynarodowe - na profesjonalnych szkoleniach na pewno zostanie omówiona najważniejsza lista.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.