Kiedy przeprowadza się testy konserwacji?

Laboratorium badawcze musi być czyste i zachowywać wysokiej klasy bezpieczeństwo oraz jakość – to są zdecydowanie dwa fakty, z którymi w żaden sposób nie wolno dyskutować. Duże znaczenie mają w zakresie takiej właśnie ochrony takie badania jak spektroskopia bliskiej podczerwieni oraz test ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy przeprowadza się testy konserwacji?

Laboratorium badawcze musi być czyste i zachowywać wysokiej klasy bezpieczeństwo oraz jakość - to są zdecydowanie dwa fakty, z którymi w żaden sposób nie wolno dyskutować. Duże znaczenie mają w zakresie takiej właśnie ochrony takie badania jak spektroskopia bliskiej podczerwieni oraz test ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

Co więcej znaczenie ma również spore audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym. Co dokładniej powinniśmy wiedzieć o tych badaniach? Kiedy wykonuje się testy konserwacji? O tym wszystkim powiemy pokrótce właśnie poniżej...

Spektroskopia bliskiej podczerwieni - najważniejsze informacje

Na początku należy powiedzieć nieco o ważnej metodzie, jaką jest spektroskopia bliskiej podczerwieni. Na czym ona tak dokładnie polega? Otóż tutaj stosuje się wiązkę promienia elektromagnetycznego w spektrum podczerwieni.

Ono przenikając przez próbkę, częściowo jest absorbowane, co daje następnie pewne widma. Te widma są charakterystyczne dla różnych substancji i ich późniejsza analiza wykazuje dość łatwo, czy nie doszło do żadnego zakażenia danej próbki inną substancją.

Warto jeszcze dodać, że metoda ta obecnie staje się coraz bardziej popularna z uwagi przede wszystkim na swoją naprawdę wysoką dokładność oraz liczne zalety takie jak np. brak inwazyjności.

Test ochrony przeciwdrobnoustrojowej - najważniejsze informacje

Nie mniej ważny jest również test ochrony przeciwdrobnoustrojowej. Na czym on polega? Otóż zasadniczo nie ma tu wielkiej filozofii, jest to bowiem mikrobiologiczne badanie mające na celu określenie, czy w danej substancji nie doszło do niekontrolowanego namnażania się bakterii. Kiedy wykonywany jest taki test ochrony przeciwdrobnoustrojowej?

Otóż warto w tym momencie zaznaczyć, że jest to badanie rutynowe, wykonywane w praktycznie każdej próbce danej partii kosmetyków, leków czy żywności

Audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym

To jest z kolei niejako pierwszy zbiorczy etap kontroli w laboratorium mający na celu określić, czy wszystko przebiega zgodnie ze standardami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.