Kontrola jakości i bezpieczeństwa towaru

Prowadzenie własnej działalności wymaga od nas stałego nadzoru pracowników oraz zadań przez nich wykonywanych. Dzięki temu mamy gwarancję, iż usługi świadczone na rzecz klientów posiadają wysoką jakość.

zdjęcie - (the_title())


Kontrola jakości i bezpieczeństwa towaru

Prowadzenie własnej działalności wymaga od nas stałego nadzoru pracowników oraz zadań przez nich wykonywanych. Dzięki temu mamy gwarancję, iż usługi świadczone na rzecz klientów posiadają wysoką jakość. Ma to ogromne znaczenie w każdej branży usługowej, jednak szczególną uwagę na ten aspekt zwrócić powinni kierownicy firm produkcyjnych.

Produkcja żywności, leków oraz kosmetyków kieruje się szczególnymi zasadami, ze względu na przeznaczenie produkowanych towarów w codziennym życiu konsumentów.

Obecnie panująca Dobra Praktyka Wytwarzania GMP ujednoliciła działania poszczególnych fabryk, tak aby były one społecznie akceptowalne i bezpieczne dla klientów oraz środowiska. Prowadząc własną działalność należy podporządkować wszystkie procesy zachodzące w firmie, tak aby były one zgodne z wyżej wymienionymi zasadami, pozwoli to zarówno poprawić funkcjonowanie biznesu, ale również zapobiegnie problemom natury prawnej.

Dobra Praktyka Wytwarzania poświęca wiele uwagi prawidłowej kontroli jakości produktów. Jest to bardzo ważne ze względu to, że należy do niej ocena bezpieczeństwa kosmetyku lub innego towaru, który następnie trafia do klientów na całym świecie. Dokonując określonych testów dla każdego produktu mamy pewność, że jego skład będzie w pełni bezpieczny dla użytkowników.

Zarówno kontrola kosmetyków, jak i leków oraz żywności powinna być wykonywana regularnie przez doświadczonych pracowników, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie. To właśnie z tego powodu w wielu firmach tworzone są specjalne stanowiska kontrolerów jakości, którzy mają za zadanie ocenić określone wcześniej cechy towaru zanim zostanie on przeznaczony do sprzedaży.

Dzięki takim działaniom firmy mają możliwość zapewnić wysoką jakość produkowanych towarów, ale również usunąć wadliwe produkty z obrotu, zanim zostaną one przekazane do dalszych etapów produkcji. Zwiększa to nie tylko zadowolenie klientów, ale także bezpieczeństwo stosowanie towaru przez konsumentów na całym świecie. Wdrożenie takiej procedury powinno być obowiązkowe w każdej firmie produkcyjnej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.