Kontrola zarządcza- sposoby jej przeprowadzania

Każda jednostka sektora publicznego zobowiązana jest przez Ministra Finansów oraz ustawę o finansach publicznych do kontroli zarządczej. Dlatego tak ważna jest znajomość przepisów prawa i ustawy o finansach publicznych, gdyż jednostki publiczne muszą wykonywać roczne sprawozdania z działalności firmy. Tutaj należy uwzględnić założone cele, przyjęte strategię oraz ich realizację z uwzględnieniem wyników. Warto skorzystać z dedykowanych szkoleń. Szkolenie kontrola zarządcza dedykowane jest dla kierowników jednostek, kadry zarządzającej, a także głównych księgowych. 

18 lipca 2018
zdjęcie - Kontrola zarządcza- sposoby jej przeprowadzania
 
Każda jednostka sektora publicznego zobowiązana jest przez Ministra Finansów oraz ustawę o finansach publicznych do kontroli zarządczej. Dlatego tak ważna jest znajomość przepisów prawa i ustawy o finansach publicznych, gdyż jednostki publiczne muszą wykonywać roczne sprawozdania z działalności firmy. Tutaj należy uwzględnić założone cele, przyjęte strategię oraz ich realizację z uwzględnieniem wyników. Warto skorzystać z dedykowanych szkoleń.

Szkolenie kontrola zarządcza dedykowane jest dla kierowników jednostek, kadry zarządzającej, a także głównych księgowych. Dzięki temu zdobędzie się fachową wiedzę, która pomoże wykonać wymagane sprawozdania, które muszą być opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Kontrola zarządcza w firmie- etapy

Kontrola zarządcza w firmie zawsze musi odbywać zgodnie z prawem. Na samym początku należy określi roczną strategię. Uwzględnione są w niej cele na rok oraz sposób ich realizacji i metody do tego służące. Warto pamiętać, że wszystkie działania z sektora publicznego powinny być wykonane jak najdokładniej i w najkrótszym przedziale czasowym.

Oczywiście środki do tego przeznaczone muszą być stosunkowo najniższe. Konieczne jest także rozdzielenie zadań i zaplanowanie ich realizacji w określonych ramach czasowych. Na każdym etapie musi być przeprowadzona kontrola, aby zobaczyć, czy realizacja postępuje zgodnie z założeniami. W razie opóźnień konieczne jest przyjęcie nowej strategi.

Kontrola zarządcza - praktyka

Osoba zarządzająca musi wybrać najlepszą strategię, która przyczyni się do zrealizowania zadań. Warto tutaj zadania podzielić tak, aby wykonywali je pracownicy, którzy posiadają do tego kwalifikacje. Kierownik jednostki sam musi ustalić metody kontroli. Oczywiście rezultaty są tutaj niezwykle istotne, jednak trzeba pamiętać o ryzyku, które może być zarówno wewnętrzne, ale i zewnętrzne, stąd tak ważne jest koło ryzyka.

Ważne są także procedury, które trzeba wdrożyć i zasady ich projektowania. Tutaj niezwykle ważną rolę odgrywa coaching i mentoring.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.