Kontrola zarządcza- sposoby jej przeprowadzania

Każda jednostka sektora publicznego zobowiązana jest przez Ministra Finansów oraz ustawę o finansach publicznych do kontroli zarządczej. Dlatego tak ważna jest znajomość przepisów prawa i ustawy o finansach publicznych, gdyż jednostki publiczne muszą wykonywać roczne sprawozdania z działalności firmy. Tutaj należy uwzględnić założone cele, przyjęte strategię oraz ich realizację z uwzględnieniem wyników. Warto skorzystać z dedykowanych szkoleń. Szkolenie kontrola zarządcza dedykowane jest dla kierowników jednostek, kadry zarządzającej, a także głównych księgowych. 

   
  Każda jednostka sektora publicznego zobowiązana jest przez Ministra Finansów oraz ustawę o finansach publicznych do kontroli zarządczej. Dlatego tak ważna jest znajomość przepisów prawa i ustawy o finansach publicznych, gdyż jednostki publiczne muszą wykonywać roczne sprawozdania z działalności firmy. Tutaj należy uwzględnić założone cele, przyjęte strategię oraz ich realizację z uwzględnieniem wyników. Warto skorzystać z dedykowanych szkoleń.

  Szkolenie kontrola zarządcza dedykowane jest dla kierowników jednostek, kadry zarządzającej, a także głównych księgowych. Dzięki temu zdobędzie się fachową wiedzę, która pomoże wykonać wymagane sprawozdania, które muszą być opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Kontrola zarządcza w firmie- etapy

  Kontrola zarządcza w firmie zawsze musi odbywać zgodnie z prawem. Na samym początku należy określi roczną strategię. Uwzględnione są w niej cele na rok oraz sposób ich realizacji i metody do tego służące. Warto pamiętać, że wszystkie działania z sektora publicznego powinny być wykonane jak najdokładniej i w najkrótszym przedziale czasowym.

  Oczywiście środki do tego przeznaczone muszą być stosunkowo najniższe. Konieczne jest także rozdzielenie zadań i zaplanowanie ich realizacji w określonych ramach czasowych. Na każdym etapie musi być przeprowadzona kontrola, aby zobaczyć, czy realizacja postępuje zgodnie z założeniami. W razie opóźnień konieczne jest przyjęcie nowej strategi.

  Kontrola zarządcza - praktyka

  Osoba zarządzająca musi wybrać najlepszą strategię, która przyczyni się do zrealizowania zadań. Warto tutaj zadania podzielić tak, aby wykonywali je pracownicy, którzy posiadają do tego kwalifikacje. Kierownik jednostki sam musi ustalić metody kontroli. Oczywiście rezultaty są tutaj niezwykle istotne, jednak trzeba pamiętać o ryzyku, które może być zarówno wewnętrzne, ale i zewnętrzne, stąd tak ważne jest koło ryzyka.

  Ważne są także procedury, które trzeba wdrożyć i zasady ich projektowania. Tutaj niezwykle ważną rolę odgrywa coaching i mentoring.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.