Kontrola zarządcza szkolenie

Zarządzanie to zespół działań mających na celu sprawne i skuteczne kierowania danym przedsiębiorstwem, tak by zachować jego rentowność i wypracować zysk. Składają się na nie cztery główne elementy tj. planowanie, organizowanie, motywowanie mające za zadanie ukierunkowanie działań osoby zarządzającej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że kluczowym aspektem spośród powyżej wymienionych jest kontrolowania. 

zdjęcie - Kontrola zarządcza szkolenie
 
Zarządzanie to zespół działań mających na celu sprawne i skuteczne kierowania danym przedsiębiorstwem, tak by zachować jego rentowność i wypracować zysk. Składają się na nie cztery główne elementy tj. planowanie, organizowanie, motywowanie mające za zadanie ukierunkowanie działań osoby zarządzającej.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że kluczowym aspektem spośród powyżej wymienionych jest kontrolowania. Opiera się ono na sprawdzeniu przez pracodawcę funkcjonowania zarówno pracowników, jak i samej firmy. Choć samo brzmienie takiego twierdzenia może być dość specyficzne, to cała koncepcja kontrolowania ma za zadanie przezwyciężenie wszelakiego rodzaju problemów jakie mogą pojawić się podczas funkcjonowania całej organizacji. W efekcie unikniemy licznych nieprzyjemności takich jak np. nadmierne koszta, czy też awarie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Samo zjawisko kontrolowania można podzielić w zależności od tego kogo lub też co kontrolujemy i tak wyróżniamy m. in. kontrolowanie pracowników, które odnosi się do sprawdzenia ich zdolności do wykonywanej pracy, czy też sprawdzenia posiadanych umiejętności.

Możemy też wyróżnić tzw. kontrolowanie zarządcze, opierające się na zdolności zarządzania przedsiębiorstwem. Sama kontrola zarządcza ma także odniesienie do specyficznego reżimu prawnego, gdyż stanowi zespół norm prawnych obowiązujących liczne grupy i odnoszących się do sektora finansów publicznych. Skupmy się jednak na przedsiębiorstwach i możliwościach zastosowania kontroli.

Pozwala ona na uzyskanie wyników na temat funkcjonowania samego przedsiębiorstwa, jednakże to czy je uzyskamy zależy od profesjonalizmu osoby kontrolującej dany element. Stąd bardzo ważne jest by takie osoby były znakomicie wyszkolone i potrafiły patrzeć obiektywnie (mowa tu tylko o aspekcie pracy), dzięki czemu ich rzetelność zapewni nam wysokiej jakości wyniki, które mogą przełożyć się na jeszcze większe zyski.

Ostatecznie jest to wymagająca i czasem niewdzięczna praca, ale służąca wyższym celom – czyli polepszenia sytuacji firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.