Czym jest kontrola zarządcza i o czym są dotyczące jej szkolenia?

Kontrola zarządcza coraz częściej staje się tematem profesjonalnych szkoleń dla kadry kierowniczej. Dzięki uczestniczeniu w tego typu szkoleniach mogą oni nabrać wiedzy oraz doświadczenia, potrzebnych w odpowiednim zarządzaniu firmą, szczególnie zaś większymi przedsiębiorstwami.


  Kontrola zarządcza coraz częściej staje się tematem profesjonalnych szkoleń dla kadry kierowniczej. Dzięki uczestniczeniu w tego typu szkoleniach mogą oni nabrać wiedzy oraz doświadczenia, potrzebnych w odpowiednim zarządzaniu firmą, szczególnie zaś większymi przedsiębiorstwami.
   
  Gdy chodzi o tematykę, jaką obejmuje kontrola zarządcza szkolenie pozwala na uzyskanie wiedzy z takich działów, jak na przykład zarządzanie ryzykiem, planowanie finansów czy odpowiednie dobieranie narzędzi do efektywnego uzyskania postawionego celu. Bardzo ważne jest to szczególnie w jednostkach sektora publicznego, gdzie wszelkie działania powinny być dokładnie planowane oraz nakierowane na uzyskanie odpowiedniego zysku oraz minimalizowanie ewentualnych strat.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Kontrola zarządcza to także sprawdzanie działań osób odpowiedzialnych za kierowanie danymi jednostkami. Kontrola zarządcza powinna być prowadzona według określonego procesu, dzięki czemu można bez problemów wyszukać wszelkie nieprawidłowości i problemy wynikające z zarządzania przedsiębiorstwem. Odpowiednie monitorowanie procesów jest także niezwykle istotnym elementem tego typu szkoleń. Kierownicy jednostek sektora publicznego w przypadku, gdy nie dopełnią swoich obowiązków mogą być oskarżani o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Odpowiednie szkolenia pozwalają uniknąć takich sytuacji, które mogłyby wynikać z nieznajomości przepisów czy też odpowiednich procedur.
   
  Szkolenia z kontroli zarządczej skierowane są głównie do osób piastujących stanowiska kierownicze jak również do pracowników, zatrudnionych w działach planowania oraz kontroli. Wiele szkoleń organizowanych jest w formie warsztatów, które pozwalają w znacznie lepszy sposób zrozumieć omawiane zagadnienia jak również przyswoić przepisy czy metody stosowane w kontroli zarządczej.

  Co roku nie tylko zmieniają się przepisy, których znajomość w kontroli zarządczej jest niezbędna, ale także opracowywane są nowe metody, związane na przykład z oceną ryzyka czy też skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem. Regularne szkolenia pozwalają na pozyskanie bieżącej wiedzy i odpowiednie jej stosowanie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.