Kto korzysta z arkusza kalkulacyjnego w codziennej pracy?

Dobra obsługa Excela to dziś jedna z najcenniejszych umiejętności zawodowych. Warto poznać ten program nie tylko, jak chce się pracować w dziale HR czy księgowym. MS Excel to program radzący sobie nawet z bardzo skomplikowanymi obliczeniami. Liczne funkcje, narzędzia i dodatki pozwalają na różnorodne jego wykorzystanie.

zdjęcie - (the_title())


Kto korzysta z arkusza kalkulacyjnego w codziennej pracy?

Dobra obsługa Excela to dziś jedna z najcenniejszych umiejętności zawodowych. Warto poznać ten program nie tylko, jak chce się pracować w dziale HR czy księgowym.

MS Excel to program radzący sobie nawet z bardzo skomplikowanymi obliczeniami. Liczne funkcje, narzędzia i dodatki pozwalają na różnorodne jego wykorzystanie. By nauczyć się korzystać z jednego z cennych narzędzi, przyda się szkolenie tabele przestawne. Takie tabele i ogólnie cały ten program pomagają w pracy ludziom z różnych branż.

Arkusz kalkulacyjny w księgowości i dziale HR

Na to, czy jest znajomość Excela wpisana w CV, zwróci uwagę osoba rekrutująca do działu księgowości. Pracuje się przede wszystkim na tym programie. Praca polega głównie na wprowadzaniu danych liczbowych, na wykonywaniu obliczeń. W tym wszystkim arkusze kalkulacyjne są niezastąpione. Konieczny jest także Excel w HR. Zarządzanie zasobami ludzkimi to w dużym stopniu praca z bazą danych i robienie różnych obliczeń.

Program Excel w sprzedaży i finansach

Arkusz kalkulacyjny to ułatwienie w tworzeniu raportów. Praca w sprzedaży wiąże się z tworzeniem raportów sprzedażowych. Konieczność robienia takich i innych zestawień sprawia, że i pracownikom działu sprzedaży Excel się bardzo przydaje. W codziennej pracy towarzyszy on osobom, które pracują w finansach. Są w nim liczne funkcje matematyczne i finansowe, z których korzysta się przy robieniu analiz finansowych.

Czy Excel potrzebny jest menadżerowi?

Praca menadżera to nie tylko kontakty z ludźmi. To także pilnowanie wypełniania odgórnych planów i wiele więcej. Menadżer odpowiada za wyniki pracy i za pracowników. Potrzebuje programu Excel tak samo, jak pracownik działu kadrowego czy finansista. Dobra znajomość tego programu potrzebna jest asystentom.

To jedna z tych grup, dla których potrzebne jest szkolenie Excel zaawansowany. Program ten powinien znać także każdy, kto prowadzi firmę. Tym bardziej, jeśli jest to firma jednoosobowa, czyli taka, w której jedna osoba odpowiada za wszystko.

Uniwersalność Excela sprawia, że szukając dobrej pracy, warto ten program znać. Nie zawsze jest wymagany, ale nawet w zawodach niezwiązanych z pracą biurową może się przydać. W pracy biurowej, w zarządzaniu, w finansach korzystanie z niego jest codziennością.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.