Kto powinien brać udział w szkoleniach z prawa pracy?

Szeroka oferta szkoleń z zakresu prawa pracy powoduje, że wyszukanie odpowiednich nie powinno sprawić zbyt dużego problemu. Tematem wielu z nich jest Kodeks Pracy, znajomość jego przepisów, ich interpretacja jak również odpowiednie stosowanie. Gdy chodzi o szkolenie z Kodeksu Pracy – dla kogo i kiedy w nich uczestniczyć to pytania które najczęściej są zadawane.

   
  Szeroka oferta szkoleń z zakresu prawa pracy powoduje, że wyszukanie odpowiednich nie powinno sprawić zbyt dużego problemu. Tematem wielu z nich jest Kodeks Pracy, znajomość jego przepisów, ich interpretacja jak również odpowiednie stosowanie. Gdy chodzi o szkolenie z Kodeksu Pracy - dla kogo i kiedy w nich uczestniczyć to pytania które najczęściej są zadawane.
   
  Firmy zajmujące się organizowaniem szkoleń z tego zakresu starają się dopasować ich program i tematykę tak, aby każdy mógł w nich wziąć udział. Z pewnością do osób, które powinny wziąć w nich udział są osoby piastujące kierownicze stanowiska jak również pracownicy działów księgowości czy spraw pracowniczych, dla których taka wiedza jest niezbędna do codziennego wykonywania obowiązków.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Wiele szkoleń jest szkoleniami tak zwanymi otwartymi, czyli wziąć w nich udział może każdy zainteresowany, tak samo pracownicy, którzy chcą poznać znacznie lepiej swoje prawa. Jeżeli jednak szkolenie organizuje się na indywidualne zlecenie firmy, wówczas kierowane jest ono do określonej grupy osób.
   
  Bardzo często wtedy jest dzielone na część przeznaczoną dla kierowników oraz osób związanych z administracją. Kierownicy i menagerowie dowiadują się o tym, jak odpowiednio interpretować przepisy dotyczące na przykład godzin pracy, gdyż bardzo często w ich zakresie obowiązków leży wykonywanie grafików pracy.

  Muszą więc wiedzieć, w jakich sytuacjach dane osoby można zatrudnić jak również ile czasu mogą pracować. Ponadto poznają przepisy dotyczące odpowiedniego przygotowania stanowiska pracy, zapewniania pracownikom wyżywienia czy napojów, jeżeli przepisy pracy to regulują.
   
  Dla osób związanych z administracją oraz sporządzaniem dokumentacji na szkoleniach z prawa pracy zwraca się uwagę przede wszystkim na formę dokumentów, ich odpowiedni obieg jak również ich przechowywanie.

  Przepisy jasno określają także możliwości wydawania pracownikom różnego rodzaju zaświadczeń czy też udostępniania dotyczących ich dokumentów, szczególnie w świetle zmian dotyczących ochrony danych osobowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.