Kto w firmie zajmuje się selekcją pracowników?

Co stanowi o sukcesie praktycznie każdej firmy? Oczywiście wymienić tu można naprawdę wiele rzeczy, niemniej jednak generalnie rzecz ujmując, w dużej mierze to właśnie pracownicy decydują o sukcesie firmy.

zdjęcie - (the_title())


Kto w firmie zajmuje się selekcją pracowników?

Co stanowi o sukcesie praktycznie każdej firmy? Oczywiście wymienić tu można naprawdę wiele rzeczy, niemniej jednak generalnie rzecz ujmując, w dużej mierze to właśnie pracownicy decydują o sukcesie firmy. Wykwalifikowani, dobrze dobrani - z pewnością przyczynią się do jej sukcesu. Tylko właśnie - jak ich wybrać i kto w ogóle powinien się tym zajmować?

Efektowna selekcja pracowników

Na początek warto powiedzieć trochę o tym, jak w zasadzie będzie wyglądała taka dobrze przeprowadzona rekrutacja czy selekcja. Oczywiście o szczegółach więcej dowiemy się na szkoleniach z rekrutacji, niemniej jednak już teraz można zaznaczyć pewne rzeczy. Przede wszystkim zatem trzeba podkreślić, że do rekrutacji i selekcji powinna być wyznaczona osoba znająca się na psychologii.

Tu bowiem trzeba umieć odpowiednio dobrać osobę - a kryterium nie stanowi tylko i wyłącznie suche CV i kwalifikacje, lecz dużo więcej. Ważny jest tu przykładowo sposób zachowania się, czy dana osoba odnajdzie się w zespole, czy będzie umiała pracować w firmie, czy może już teraz jest tak ambitna, że za kilka miesięcy ją stracimy?

Co więcej w rekrutacji ważna jest także znajomość prawa pracy oraz kodeksu pracy. Dzięki temu wiadomo, co można zaproponować kandydatom, w jakiej formie, o jakie formalności zadbać itp. W tym wszystkim oczywiście pomogą nam takie szkolenia z rekrutacji jak: kodeks pracy szkolenia, szkolenia z prawa pracy.

Osoba odpowiedzialna za HR

No właśnie - teraz należy przejść do tego, kto w firmie zajmuje się selekcją pracowników. Otóż tu nie ma wcale żadnych bardzo ścisłych regulacji i jako szefowie możemy dość dowolnie zarządzać tą częścią pracy.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest jednak wyznaczenie pewnej osoby albo zespołu do spraw rekrutacji, które to będą ściśle współpracowały z działem kadr i płac. Koniecznie trzeba mieć pewność, że osoby zatrudnione na stanowisku rekruterów będą znały się na zagadnieniach właśnie z zakresu psychologii i prawa oraz że będą umiały rozmawiać z ludźmi i wyłapywać ich prawdziwą naturę

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.