Kto zapewnia bezpieczeństwo podczas załadunku i rozładunku towarów?

Każdy z nas poruszając się po naszym kraju widzi liczne tiry, które przewożą towary do konsumentów w odległych częściach państwa. Wiele firm decydujących się na wkroczenie na rynek międzynarodowy wysyła swoje towary również za granicę.

15 stycznia 2020
zdjęcie - Kto zapewnia bezpieczeństwo podczas załadunku i rozładunku towarów?

Kto zapewnia bezpieczeństwo podczas załadunku i rozładunku towarów?

Każdy z nas poruszając się po naszym kraju widzi liczne tiry, które przewożą towary do konsumentów w odległych częściach państwa.

Wiele firm decydujących się na wkroczenie na rynek międzynarodowy wysyła swoje towary również za granicę. Pakując daną partię produktu na samochód ciężarowy nie mamy później wpływu na to co się z nim stanie, bowiem podróż może mieć wpływ na jego jakość.

Mowa tu głównie o uszkodzeniach związanych z nieprawidłowym rozładunkiem lub nieprawidłową jazdą kierowcy transportującego produkty. Należy zatem w odpowiedni sposób się zabezpieczyć przed możliwością strat pieniężnych związanych z uszkodzeniami powstałymi w trakcie transportu.

Aby dowiedzieć się w jaki sposób możemy to zrobić warto zdecydować się na zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. W trakcie takiego kursu można poznać wiele sposobów na zabezpieczenie swojego towaru, a co za tym idzie również swoich finansów.

Jest to bardzo cenne szkolenie, które porusza wiele aspektów związanych z przewozem produkowanych przez nas elementów. Porusza między innymi kwestie prawne, które dotyczą zarówno firmy działające na lokalnym rynku, ale również na rynku światowym.

Jeśli chodzi o ten drugi rodzaj firm przydatne okazać mogą się również szkolenia intrastat 2016 oraz szkolenie incoterms. Te kursy poruszają głównie stronę prawną jeśli chodzi o sporządzanie umów na terenie Unii Europejskiej oraz prowadzenie statystyk towarów przewożonych przez granicę.

Wiedza z tego zakresu jest bardzo cenna, ponieważ błędy popełnione w tej dziedzinie mogą odbić się naprawdę negatywnie na firmie w związku z karami finansowymi spowodowanymi niewywiązywaniem się z umowy.

Według nas warto inwestować swój czas oraz pieniądze w takie szkolenia, ponieważ pozwalają nam one na prowadzenie działania wyższej jakości. Mamy również pewność, że wszystkie decyzje jakie podejmujemy są zgodne z prawem, a nasz towar bezpiecznie dotrze do konsumentów. Będzie miało to wpływ na rozwój naszego biznesu oraz jego dochody.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.