Menedżer a zarządzanie ryzykiem

Managerowie – szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem zespołem – często nie doceniają tradycyjnych narzędzi i metod zarządzania ryzykiem. Zwykle wiara we własne możliwości idzie w parze z ignorancją: a to właśnie zarządzanie ryzykiem stanowi jedną z najważniejszych umiejętności menedżerskich! W końcu to ono pozwala na bezpieczne przeprowadzenie wszystkich etapów projektu: od jego planowania, aż do jego zamknięcia.

   
  Managerowie - szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem zespołem - często nie doceniają tradycyjnych narzędzi i metod zarządzania ryzykiem. Zwykle wiara we własne możliwości idzie w parze z ignorancją: a to właśnie zarządzanie ryzykiem stanowi jedną z najważniejszych umiejętności menedżerskich! W końcu to ono pozwala na bezpieczne przeprowadzenie wszystkich etapów projektu: od jego planowania, aż do jego zamknięcia.

  Obowiązkiem każdego lidera jest codzienne angażowanie się w realizację różnych projektów. Często to właśnie menedżerowie są głównymi i najbardziej odpowiedzialnymi osobami, które w przyszłości będą rozliczane z wyników i terminowych zamknięć każdego projektu.

  Co da managerowi wiedza o zarządzaniu ryzykiem? Z pewnością pozwoli na zapoznanie się z uniwersalnymi, skutecznymi narzędziami, które wykorzystywane są do szacowania i ograniczania ryzyka już na etapie planowania projektów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Ta przydatna umiejętność sprawia, że nasz projekt będzie przede wszystkim bezpieczny, a wystąpienie niespodziewanych sytuacji, które mogłyby wpłynąć na całokształt realizacji projektu, ograniczone jest do minimum. Oznacza to, że drastycznie zwiększa się szansa na terminowe zamknięcie projektu - w to w końcu nadrzędny cel każdego zespołu, z którego z pewnością będzie rozliczany i oceniany w przyszłości.

  Każdy manager - początkujący i ten, który posiada już wieloletnie doświadczenie w przywództwie - powinien ciągle się dokształcać. Doskonałym kursem, który równocześnie będzie praktycznie wzmacniał kompetencje managera i rozwijał jego wiedzę, jest szkolenie z zakresu zarządzania ryzykiem.

  Odpowiednio dobrane szkolenie, które bazuje na najnowszej wiedzy i praktycznych ćwiczeniach w typie case study sprawia, że jego ukończenie pozwala na umiejętne obsługiwanie różnych metod analizowania ryzyka. Dodatkowym atutem szkoleń jest fakt, że uczone metody i techniki są uniwersalne: możemy je stosować do niemal wszystkich projektów, dzięki czemu manager, który posiada takie kwalifikacje, może być odpowiedzialny za tworzenie strategii dla wielu przedsięwzięć.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.