Na czym polega etykietowanie żywności?

Etykietowanie żywności to bardzo ważny proces, choć często nie zdajemy sobie za bardzo z tego sprawy. Etykietowanie dla nas to bowiem nic innego jak po prostu przyklejanie etykiety z informacjami na temat danego produktu. Jednak właśnie – co jest w tym zakresie szczególnie wymagane?

zdjęcie - Na czym polega etykietowanie żywności?

Na czym polega etykietowanie żywności?

Etykietowanie żywności to bardzo ważny proces, choć często nie zdajemy sobie za bardzo z tego sprawy. Etykietowanie dla nas to bowiem nic innego jak po prostu przyklejanie etykiety z informacjami na temat danego produktu. Jednak właśnie - co jest w tym zakresie szczególnie wymagane? Jakie informacje musimy zamieścić, a jakie możemy? Po co w ogóle zamieszczać coś więcej? O tym powiemy pokrótce poniżej...

Etykieta jako sposób na przyciągnięcie klienta.

Przede wszystkim jednak trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że etykieta produktu spożywczego ma za zadanie przyciągnąć wzrok klienta i sprawić, że zaciekawi się on naszą propozycją. Jednak nie jest to łatwe - etykiety są w końcu najczęściej nie za wielkich rozmiarów, a zawartych musi być na nich wiele tekstu.

Istnieje jednak dość sporo sztuczek, które pomagają nam wyeksponować zalety, logo, nazwę, zaś sprawić, że klient już nie spojrzy na resztę informacji. W nauce takich sztuczek, jak i w umiejętności ciekawej aranżacji graficznej pomoże nam odpowiednie szkolenie znakowanie produktów spożywczych. Warto tu napomknąć tylko, że zasadniczo etykietowanie żywności właśnie w dużej mierze polega na reklamowaniu jej. Dlatego musi być wyraźne.

Wymagania i dodatkowe informacje na etykietach

Etykietowanie produktów spożywczych to również jednak spełnienie pewnych wymogów prawnych. I tak jak aneks 15 GMP opisuje pierwszy etap produkcji, tak etykieta musi zawierać wszystkie najbardziej podstawowe informacje.

A zatem musi to być nazwa produktu, jego skład, sposób przetworzenia, nazwa firmy i adres producenta tudzież importera, wielkość lub objętość produktu w chwili pakowania go fabrycznie, dalej jeszcze informacje o alergenach czy składnikach niespodziankach.

Etykietowanie zatem tutaj pełni funkcję czysto informacyjną, niemniej jednak warto mieć na uwadze, że takie znakowanie żywności można także nieco zmodyfikować o różne informacje dodatkowe, które pomogą nam zaciekawić klienta np. o kaloryczność czy o właściwości zdrowotne danego produktu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.