Na czym polega ocena projektów inwestycyjnych?

Projekt inwestycyjny to dość skomplikowana sprawa. Nie tylko z uwagi na sam fakt jego sporządzenia, jednak jeszcze bardziej na to, że tak w zasadzie to musi on w stu procentach odpowiadać prawdzie.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega ocena projektów inwestycyjnych?

Projekt inwestycyjny to dość skomplikowana sprawa. Nie tylko z uwagi na sam fakt jego sporządzenia, jednak jeszcze bardziej na to, że tak w zasadzie to musi on w stu procentach odpowiadać prawdzie.

Co to konkretniej oznacza? Na czym polega ocena projektów inwestycyjnych?

 1. Zgodność z planami przestrzennymi, prawem budowlanym, ochroną środowiska itp.
  Przede wszystkim zawsze szczegółowej ocenie podlega to, czy na pewno dany projekt inwestycyjny jest zgodny ze wszelkiego rodzaju planami przestrzennymi, prawem budowlanym itp.
  Generalnie różnych aktów prawnych i kwestii zagospodarowania, z którymi projekt inwestycyjny musi być zgodny, jest naprawdę wiele i trzeba na nie uważać, ponieważ sprawdzane są one bardzo szczegółowo.
 2. Cel i sensowność wykonania projektu
  Warto także podkreślić, że kontroli podlega oczywiście cel projektu i jego sensowność. Trzeba dobrze umotywować dany projekt inwestycyjny, aby rzeczywiście był on przyjęty.
 3. Pozwolenia
  Oczywiście także dany projekt powinien jak najbardziej posiadać wszelkiego rodzaju wymagane na tym etapie pozwolenia. Często jest ich naprawdę dużo już od samego początku.
 4. Finanse
  Nie można także zapominać o kwestiach finansowych. Istotne jest tutaj przede wszystkim to, jak, co i kiedy oraz przez kogo będzie finansowane. Ten fragment będzie sprawdzany przede wszystkim pod kątem jego opłacalności oraz szansy na realizację.

Szkolenia projekt inwestycyjny - ważna inwestycja

Na koniec warto podkreślić, że zasadniczo już taka ocena projektu inwestycyjnego jest bardzo szczegółowa. Sama inwestycja później przysparza jeszcze więcej problemów. Dlatego warto wszystko poznać w praktyce - jednak nie ucząc się na własnych błędach, lecz na cudzych.

Dlatego trzeba zainwestować w odpowiednie szkolenia, takie jak szkolenie budownictwo, szkolenie z zarządzania ryzykiem, czy też szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych. Tego rodzaju szkolenia pomogą nam poznać, jak w praktyce wyglądają projekty inwestycyjne, jak je tworzyć oraz realizować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.