Na czym polega ochrona kupujących mieszkania?

Obecnie wprowadzenie nowych przepisów sprawia, że osoby zainteresowane zakupem nowych mieszkań czy domów mogą liczyć na znacznie większą ochronę swoich pieniędzy. Niedawno wprowadzona ustawa deweloperska jest tym aktem prawnym, który w głównej mierze zabezpiecza osoby kupujące nieruchomości od deweloperów.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega ochrona kupujących mieszkania?

Obecnie wprowadzenie nowych przepisów sprawia, że osoby zainteresowane zakupem nowych mieszkań czy domów mogą liczyć na znacznie większą ochronę swoich pieniędzy. Niedawno wprowadzona ustawa deweloperska jest tym aktem prawnym, który w głównej mierze zabezpiecza osoby kupujące nieruchomości od deweloperów.

Przede wszystkim reguluje kwestie związane z gwarancjami udzielanymi deweloperem oraz sposobami wypłaty pieniędzy dla niego. Te wpłacane przez klientów trafiają bowiem na specjalne rachunki, z których wypłacane są w odpowiednio określonych transzach po zakończeniu przez niego poszczególnych etapów prac budowlanych.

Takie zabezpieczenia prawne sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości już w trakcie ich budowy. Deweloperzy więc mogą liczyć na rosnące zainteresowanie swoimi usługami i tym samym na większe zyski z tego tytułu.

Dlatego też nie dziwi fakt, że szkolenia dla deweloperów, przede wszystkim te które zawierają informacje dotyczące ustawy deweloperskiej i jej odpowiedniego stosowania cieszą się na rynku bardzo dużym zainteresowaniem. Odpowiednio dobrane kursy pozwalają bowiem nabyć niezbędnych informacji, które umożliwiają odpowiedniej stosowanie przepisów ustawy.

Dlatego też w ostatnim czasie szkolenia deweloper organizowane są w bardzo wielu firmach, w znacznej większości właśnie na zlecenie firm. Dzięki temu bowiem jest pewność, że tematyka szkolenia zostanie dopasowana do działalności konkretnej firmy, tak samo jak elementy takie jak miejsce organizacji kursu czy czas trwania.

Dla firm organizowane szkoleń dla swojej kadry pracowniczej jest korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim odpowiednia wiedza pracowników daje pewność bezproblemowego działania firmy i dzięki temu szybszy jej rozwój. Ponadto w takich indywidualnie organizowanych dla firm szkoleń udział może wziąć cała kadra pracownicza, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy to musieliby poszukiwać takich szkoleń na własną rękę.

Również szkolenia kontrakty handlowe i wiele innych zawierają wiele wyczerpujących informacji na temat ustawy deweloperskiej. Jest to zasadne, ponieważ zawieranie kontraktów handlowych często wiąże się właśnie z branżą nieruchomości.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.