Na czym polega praca w laboratorium mikrobiologicznym?

Laboratorium mikrobiologiczne dzisiaj często pojawia się w różnych artykułach czy w książkach. Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie – na czym w zasadzie polega taka praca w laboratorium mikrobiologicznym?

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega praca w laboratorium mikrobiologicznym?

Laboratorium mikrobiologiczne dzisiaj często pojawia się w różnych artykułach czy w książkach. Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie - na czym w zasadzie polega taka praca w laboratorium mikrobiologicznym?

Czym ona się charakteryzuje? Co się tam ciekawego robi? Czy tak praca laboratorium mikrobiologicznego jest jakoś standaryzowana przez prawo? O tym powiemy poniżej...

Praca w laboratorium mikrobiologicznym - na czym polega?

Przede wszystkim na wstępie należy zaznaczyć, że zdecydowanie nie każde laboratorium zajmuje się tym samym. Mówiąc nawet inaczej - mikrobiologia jako nauka o mikroorganizmach, takich jak choćby bakterie i wirusy - potrzebna jest naprawdę w bardzo wielu gałęziach przemysłu nie tylko medycznego czy farmaceutycznego, ale również chociażby gastronomicznego.

Na początek bowiem warto zaznaczyć, że laboratoria mikrobiologiczne zajmują się w bardzo wielu firmach badaniem czystości mikrobiologicznej oraz specjalnymi testami mającymi na celu określić, czy nie doszło do zakażenia danego produktu np. kosmetyku jakimś drobnoustrojem.

Warto przy tym zaznaczyć, że laboratoria mikrobiologiczne nie funkcjonują tu jako osobne byty, lecz najczęściej znajdują się w danej firmie czy fabryce. Ich zadaniem jest wówczas choćby audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym, a przynajmniej ta jego część poświęcona bardziej zagadnieniom czystości mikrobiologicznej.

Trzeba tu jeszcze bowiem zaznaczyć, że zasadniczo bezpieczeństwo, jakość oraz czystość są dość konkretnie opisywane przez różnego rodzaju dokumenty prawne, jak chociażby prawo farmaceutyczne czy nie do końca prawne, jak GMP, w którym szczególnie ważny jest aneks 15 gmp. Zatem takie laboratoria mikrobiologiczne czuwające nad jakością są w zasadzie wymogiem w każdej firmie.

Oprócz nich jednak jak najbardziej funkcjonują również laboratoria mikrobiologiczne zajmujące się pracą naukową i wynajdowaniem nowych kosmetyków, leków, produktów farmaceutycznych itp. Oczywiście na nich opiera się wiele firm farmaceutycznych i kosmetycznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.