Nowy system do walki z podróbkami

Fałszerstwa to plaga XXI wieku. Obecnie oszuści są w stanie podrobić prawie wszystko i co gorsza w legalny sposób wprowadzić go na rynek. Takie produkty krążą po nim później niezauważalne przez normalne osoby, dopiero specjalista jest w stanie stwierdzić, że to podróbka.

Gamma - Nowy system do walki z podróbkami


Nowy system do walki z podróbkami

Fałszerstwa to plaga XXI wieku. Obecnie oszuści są w stanie podrobić prawie wszystko i co gorsza w legalny sposób wprowadzić go na rynek. Takie produkty krążą po nim później niezauważalne przez normalne osoby, dopiero specjalista jest w stanie stwierdzić, że to podróbka.

Jednak jeśli mówimy o podróbkach to nie jest to tak niebezpieczne gdy mowa o podrabianych ubraniach, butach czy zegarkach, ponieważ wtedy wydajemy tylko pieniądze na coś co tak naprawdę nie jest markowe.

Realne niebezpieczeństwo pojawia się gdy mówimy o podróbkach produktów które spożywamy lub które mają wpływ na nasz organizm. Bardzo poważnym problemem, który zagraża życiu i zdrowiu ludzi jest narastający problem sfałszowanych leków.

Według Światowej Organizacji Zdrowia podrobiony może być nawet co setny preparat dostępny na rynku, natomiast w internecie – średnio co drugi. WHO szacuje, że Polacy wydają na fałszywki około 100 mln zł rocznie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia farmacja traktuje bardzo poważnie. Dlatego przygotowując szkolenia dla farmacji dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie  zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi i normami.

Uczestnicy otrzymają rozwiązania sprawdzone i przyjazne w stosowaniu.

Sprawdź nasze szkolenia:

Leki takie nie tylko nie mają właściwości leczniczych, potrafią one zawierać również substancje toksyczne i szkodliwe. A co za tym idzie stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Z tego powodu powstała dyrektywa fałszywkowa.

Podrabiane są głównie suplementy diety, leki przeciwbólowe, odchudzające, przeciwuczuleniowe czy viagro podobne. Jest to bardzo niebezpieczne, dlatego Unia Europejska wprowadziła w życie ustawę która ma za zadnie ukrócić ten proceder.

Od 2019 roku bowiem w każdym kraju ma działać internetowy system weryfikacji leków. Ponadto każdy producent zobowiązany jest do umieszczenia na opakowaniu unikalnego kodu seryjnego, dzięki któremu będzie można go zweryfikować w tej bazie.

Od tego czasu więc każdy farmaceuta lub inna osoba która wydaje lek musi sprawdzić jego autentyczność w tym systemie, aby w razie wątpliwości nie sprzedać tego leku.

System ten będzie bardzo zaawansowany technicznie i logistycznie Jego uczestnikami będzie przeszło 14, 5 tys. aptek w całym kraju, około 200 hurtowni leków i kilkuset producentów.

Wszystko to aby podjąć walkę z nielegalnymi i niebezpiecznymi podróbkami i ich producentami. Oby była to walka wygrana.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.