Po co licencja na przewóz osób ?

Będąc przedsiębiorcą który wykonuje przewóz osób który daje mu zarobek musi spełniać określone wymagania. Wymagania te dotyczą zarówno pojazdów jaki takowy przewóz jest wykonywany oraz kierowców którzy go wykonują. Te rozporządzania znajdują się w ustawach i przepisach wprowadzonych przez rząd. W śród tych obowiązków znajduje się również licencja na przewóz osób.

6 lutego 2019
zdjęcie - Po co licencja na przewóz osób ?

Po co licencja na przewóz osób?

Będąc przedsiębiorcą który wykonuje przewóz osób który daje mu zarobek musi spełniać określone wymagania. Wymagania te dotyczą zarówno pojazdów jaki takowy przewóz jest wykonywany oraz kierowców którzy go wykonują.

Te rozporządzania znajdują się w ustawach i przepisach wprowadzonych przez rząd. W śród tych obowiązków znajduje się również licencja na przewóz osób.

Jest ona konieczna jeśli firma świadczy takie usługi w celu zarobkowym. Wyjątkiem jest dowożenie pracowników do miejsca pracy, jeśli firma nie pobiera za to opłat.

Nie każdy jednak może otrzymać taką licencje oraz spełnić określone w ustawie o transporcie drogowym i innych Unijnych rozporządzeniach. Licencje taką można otrzymać na okres od 2 do 50 lat.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2018/2019.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca? Musi on posiadać certyfikat kompetencji zawodowej, odpowiednią zdolność finansową oraz odpowiednią reputację. Zdolność finansowa to kwota jaką musi mieć przedsiębiorca na zabezpieczenie pojazdów którymi chce pracować. Jest to 9 tys. euro na pierwszy pojazd i po 5 tys. euro na każdy kolejny.

Co oznacza jednak dobra opinia przedsiębiorcy. Jest to jego niekaralność przez sąd w pewnych dziedzinach gospodarki, ponadto na licencję na przewóz osób nie mogą liczyć osoby którym sądownie zabroniono wykonywanie tego zajęcia.

Nie zapominajmy o tym, że sam wniosek również kosztuje. Kwota jaką należy zapłacić ja jego wydanie waha się miedzy 700 a 1000 zł. Istotą jest to na jak długi okres chcemy posiadać licencje oraz czy transportowi podlegać będą osoby czy przedmioty.

Przestrzeganie tych przepisów jest konieczne jeśli chcemy się zajmować przewozem osób i rzeczy.

Jedynym wyjątkiem są taksówkarze, którzy nie mają obowiązku posiadania zabezpieczania finansowego ani tym podobnych. Muszą jednak odbyć odpowiednie szkolenie. Muszą posiadać oni jednak odpowiednie orzeczenia lekarskie i psychiczne.

Ponadto często wymagane są oświadczenia o nie karalności na tle przestępstw seksualnych. Wszystkie te wymogi zarówno dla przedsiębiorców jak i taksówkarzy mają na celu ochronę innych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.