Jakie regulacje unijne dotyczą zamówień publicznych?

Ze względu na członkostwo Polski w Unii Europejskiej specjaliści od Prawa zamówień publicznych muszą orientować się nie tylko w systemie prawa krajowego Polski z ustawą Prawo zamówień publicznych i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy na czele, ale również w prawie Unii Europejskiej, zwłaszcza w kontekście projektów otrzymujących dofinansowanie, choć nie tylko.

   
  Ze względu na członkostwo Polski w Unii Europejskiej specjaliści od Prawa zamówień publicznych muszą orientować się nie tylko w systemie prawa krajowego Polski z ustawą Prawo zamówień publicznych i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy na czele, ale również w prawie Unii Europejskiej, zwłaszcza w kontekście projektów otrzymujących dofinansowanie, choć nie tylko.

  Jednym z przydatnych szkoleń dot. opisywanej problematyki jest szkolenie prawo zamówień publicznych i zasady konkurencyjności przy realizacji wydatków w ramach EFRR, EFS, oraz FS na lata 2014-2020.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenie koncentrujące się  na praktycznych konsekwencjach zmian w ustawie, które weszły w życie w 2014 i 2015 r., w szczególności z orzecznictwem dotyczącym nowelizacji: ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Szkolenia przetargi publiczne przydatne są w szczególności dla pracowników sektora finansów publicznych, które w zakresie swojej właściwości prowadzą działania z zakresu realizacji, kontroli zasady konkurencyjności na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej, prawa zamówień publicznych oraz podmiotów prywatnych realizujących projekty unijne, a w końcu osób fizycznych parających się zarówno realizowaniem, jak również rozliczaniem projektów Unii Europejskiej.

  Szkolenia z tej tematyki w swoim zakresie przedmiotowym obejmują z reguły takie zagadnienia jak np.
  • obowiązek udzielania interpretacji dot. wytycznych horyzontalnych przez instytucje będące stroną umowy o dofinansowanie,
  • rolę wytycznych horyzontalnych w procesie rozliczania projektów, zasady kwalifikowalności wydatków,
  • zasady dokonywania wydatków do kwoty 20 tysięcy PLN netto,
  • zasada rozeznania rynku (tj. zasady dokonywania wydatków w przedziale 20 – 50 tysięcy PLN netto),
  • organizowanie zamówień publicznych przy realizacji projektu w zakresie procedur wewnętrznych tj. kart kontrolnych postępowań,
  • obowiązku nakładania umownych kar za nieprawidłowe wykonanie umowy przez wykonawców,
  • najczęściej raportowanych nieprawidłowości w zakresie zamówień publicznych przy realizacji projektów Unii Europejskiej.

  Udział w tego rodzaju przedsięwzięciu pozwoli uczestnikom na znaczące poszerzenie swojej wiedzy z zakresu realizowanie projektów dofinansowywanych z funduszy Unii Europejskiej, problematyki dot. zasady konkurencyjności na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej, a w końcu prawa zamówień publicznych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.