Projekt inwestycyjny firmy – jakich błędów należy unikać?

Projekt inwestycyjny to bez wątpienia poważny dokument. W końcu na jego bazie ma powstać inwestycja, która często wiąże się z dość sporymi kosztami. Jakich zatem błędów trzeba tutaj unikać? Poniżej zostaną one dokładnie określone…

zdjęcie - (the_title())


Projekt inwestycyjny firmy - jakich błędów należy unikać?

Projekt inwestycyjny to bez wątpienia poważny dokument. W końcu na jego bazie ma powstać inwestycja, która często wiąże się z dość sporymi kosztami. Jakich zatem błędów trzeba tutaj unikać? Poniżej zostaną one dokładnie określone...

Brak korelacji z innymi projektami, planami przestrzennymi itp.

Wszystko oczywiście tutaj zależy od tego, do jakich inwestycji w zasadzie się odnosimy. Jednak dość standardowym błędem jest nie wzięcie pod uwagę absolutnie wszystkich czynników. Czym to się kończy?

Otóż często dość wieloma nieprzyjemnościami, przede wszystkim w zakresie późniejszej realizacji projektu. O czym jednak dokładniej mowa w zakresie korelacji? Otóż weźmy jako przykład projekt budowlany. Często niedokładnie oszacowane są inne inwestycje, jakie mają powstać dookoła. W wyniku tego przykładowo zamiast planowanego osiedla na zaciszu mamy osiedle obok głównej obwodnicy.

Nieodpowiedni kosztorys

To niestety jest dość częsty problem, który dodatkowo może mieć naprawdę nieprzyjemne konsekwencje. Chodzi tu przede wszystkim o to, że niestety nie zawsze udaje nam się odpowiednio rozpisać kosztorys.

Pamiętajmy także, że organy kontrolujące projekt, tylko mniej więcej patrzą na kosztorys - nie są zaś za niego w zadnym stopniu odpowiedzialne. Jeśli nam się wydaje, że możemy coś zrobić tak tanio, to my za to odpowiadamy. Niestety niedoszacowanie kosztów i terminów projektu inwestycyjnego jest dość częstym zagadnieniem.

Brak odpowiedniej wiedzy

No właśnie - to jest błąd, którego zdecydowanie trzeba tutaj unikać. Niestety jest on jednak dość częsty, w efekcie czego wiele projektów jest cofanych i nie dochodzi do ich realizacji. Dlatego też powinno się zainwestować w szkolenia projekt inwestycyjny.

Bardzo przydatne będzie także szkolenie z zarządzania ryzykiem, ponieważ pomoże nam określić trafność i jakość podejmowanych inwestycji. Dalej warto jeszcze wybrać się na szkolenie budownictwo, czy też szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych, jeśli inwestycje odnoszą się do kwestii nieruchomości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.