Projekt inwestycyjny w budownictwie – czym się cechuje?

Inwestycje – to jest słowo, które dzisiaj est naprawdę lubiane. W końcu inwestycje mogą za sobą pociągnąć znaczne korzyści finansowe. Co jednak istotne – mogą, ale wcale nie muszą. Czym dokładniej będą się cechować różnego rodzaju projekty inwestycyjne w budowie, aby naprawdę odnieść sukces?

Gamma - Projekt inwestycyjny w budownictwie - czym się cechuje?


Projekt inwestycyjny w budownictwie - czym się cechuje?

Inwestycje - to jest słowo, które dzisiaj est naprawdę lubiane. W końcu inwestycje mogą za sobą pociągnąć znaczne korzyści finansowe. Co jednak istotne - mogą, ale wcale nie muszą. Czym dokładniej będą się cechować różnego rodzaju projekty inwestycyjne w budowie, aby naprawdę odnieść sukces? O tym dokładniej powiemy za chwilę.

Czym jest projekt inwestycyjny?

Na początek trzeba jednak powiedzieć, czym w zasadzie jest projekt inwestycyjny w budowie. Otóż jest to w zasadzie cały ciąg następujących po sobie działań i zdarzeń, które prowadzą do realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Sam projekt musi posiadać kilka ważnych cech, tak aby zostać w ogóle dopuszczonym do realizacji i dodatkowo spełnić wymagania administracyjne.

Jak wyglądają cechy projektu inwestycyjnego?

Przede wszystkim zatem projekt inwestycyjny musi być zgodny z miejscowymi ustaleniami dotyczącymi planu zagospodarowania przestrzennego. musi także być zgodny z lokalnymi wymogami odnoszacymi się do ochrony środowiska.

Słowem - trzeba brać pod uwagę lokalne przepisy, infrastruktur itp. Dalej, konieczna jest zgodność projektu ze wszelkimi przepisami, w szczególności zaś techniczno - budowlanymi. Dodatkowo trzeba także wziąć pod uwagę kompletność projektu budowlanego oraz obecność wszelkich opinii, pozwoleń itp.

Oczywiście projekt inwestycyjny także musi być wykonany i sprawdzony przez osoby, które się na tym znają i mają odpowiednie kompetencje w tym kierunku.

Szkolenia, w które warto zainwestować

Jednak, zanim jeszcze przejdziemy do czerpania korzyści z inwestycji, trzeba zainwestować w siebie, w swoją wiedzę. Przedstawione powyżej informacje to bowiem tylko i wyłącznie urywek wszystkiego, co powinien wiedzieć inwestor.

W skrócie, trzeba zainwestować koniecznie w szkolenia projekt inwestycyjny, szkolenie budownictwo oraz przydatne będzie na pewno także szkolenie z zarządzania ryzykiem oraz szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych. Czemu tak dużo szkoleń? Zadania inwestorów i osób z nim pracujących stanowczo nie są łatwe...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.