Przepisy celne, ich zastosowanie i szkolenia z tej tematyki

Zmiany w przepisach celnych mogą wymagać wprowadzenia wielu zmian w firmach, które ze względu na profil działalności muszą je na co dzień stosować. Nie dziwi więc fakt, że odpowiednia znajomość przepisów jest ważną kwestią i na zapoznanie się z planowanymi zmianami firmy poświęcają wiele czasu. Aby jednak mieć pewność, że wiedza będzie odpowiednia, wiele firm korzysta ze specjalnie organizowanych szkoleń z tej tematyki. Obecnie z każdym rokiem przybywa profesjonalistów, zajmujących się organizowaniem szkoleń, dlatego też nie ma większego problemu z ich wyszukaniem.

 
Zmiany w przepisach celnych mogą wymagać wprowadzenia wielu zmian w firmach, które ze względu na profil działalności muszą je na co dzień stosować. Nie dziwi więc fakt, że odpowiednia znajomość przepisów jest ważną kwestią i na zapoznanie się z planowanymi zmianami firmy poświęcają wiele czasu.

Aby jednak mieć pewność, że wiedza będzie odpowiednia, wiele firm korzysta ze specjalnie organizowanych szkoleń z tej tematyki. Obecnie z każdym rokiem przybywa profesjonalistów, zajmujących się organizowaniem szkoleń, dlatego też nie ma większego problemu z ich wyszukaniem.
 
Przepisy celne a ściślej mówiąc ich znajomość jest ważna przede wszystkim w tych firmach, które nawiązują kontakty z kontrahentami zagranicznymi. W oparciu o obowiązujące przepisy powstaje także bardzo wiele systemów, których zadaniem jest ułatwianie wykonywania czynności takich jak wypełnianie obowiązkowych deklaracji celnych. Zwłaszcza gdy zmiany dotyczą międzynarodowych przepisów celnych zapoznanie się z nimi jest bardzo istotne. Często bowiem na podstawie zmian przepisów międzynarodowych zachodzi potrzeba dostosowania krajowych przepisów celnych, aby pozostały one z nimi w zgodzie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

Szkolenia organizuje się najczęściej wtedy, gdy ogłaszane są plany zmian obowiązujących ustaw i przepisów. Wtedy bowiem wiadomo, jaki zakres zmiany będzie wprowadzany i jakie w związku z tym będą konsekwencje dla firm. Osoby które są w przedsiębiorstwach odpowiedzialne za kwestie związane z zagadnieniami celnymi regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach, aby dzięki temu mieć cały czas aktualną wiedzę.

To zaś przekłada się na działalność całej firmy, gdyż nie grożą jej wymuszone przerwy z powodu nieznajomości zagadnień lub też ich niewłaściwego zastosowania. Odpowiednie stosowanie przepisów celnych często także wiąże się z kosztami, a zmiany w nich mogą te koszty powiększać lub zmniejszać. Bez problemu również można zlecić przeprowadzenie tego typu szkoleń dla wszystkich pracowników w firmie, jeżeli w ich pracy znajomość przepisów prawa celnego jest konieczna.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.