Skóra w dobrych rękach

Dążenie do pięknego i przede wszystkim zdrowego wyglądu powoduje, że klienci poszukują fachowej porady w zakresie środków, które skutecznie poprawia wygląd skóry. Dermokonsultantka to zawód stosunkowo nowy jednak zdobywający coraz szersze uznanie. Osoby wykonującego tego rodzaju zajęcie można spotkać zarówno w aptekach, jak i gabinetach kosmetycznych.

zdjęcie - (the_title())

 

Skóra w dobrych rękach


Dążenie do pięknego i przede wszystkim zdrowego wyglądu powoduje, że klienci poszukują fachowej porady w zakresie środków, które skutecznie poprawia wygląd skóry. Dermokonsultantka to zawód stosunkowo nowy jednak zdobywający coraz szersze uznanie.

Osoby wykonującego tego rodzaju zajęcie można spotkać zarówno w aptekach, jak i gabinetach kosmetycznych.

Czym jednak zajmuje się dermokonsultantka?

Dermokonsultantka.

Zawód dermokonsultanta jest zawodem stosunkowo młodym. Jednak jego rozwój jest czymś naturalnym. W dobie dbałości o własnym wygląd i zdrowie skóry konieczna jest odpowiednia opieka osób posiadających właściwe kompetencje.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że często jest to także zawód, który może być związany ze sprzedażą danego produktu. W dużym skrócie zatem dermokonsultant to specjalista od spraw sprzedaży środków kosmetycznych oraz wszelkiego rodzaju suplementów diety.

Można go spotkać przede wszystkim w aptece, ale także w drogeriach i gabinetach kosmetycznych. Zadaniem dermokonsultacji jest zatem ocena badanej skóry pod względem jej typu oraz zalecanych środków pielęgnacji lub regeneracji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA DLA FIRM FARMACEUTYCZNYCH


Oferujemy wysoki standard prowadzonych szkoleń farmaceutycznych oraz wysoki poziom merytoryczny. Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym. 

Dotychczas zaufało nam już kilkadziesiąt firm z branży farmaceutycznej!

Poznaj nasze szkolenia:

Warto jednak przy tym pamiętać, że profesjonalna dermokonsulatacja wymaga odpowiedniego sprzętu, który będzie w stanie wskazać takie kwestie jak nawilżenie, elastyczność, głębokość zmarszczek a także stan porów, gęstość zaskórniaków.

Zadania jakie stoją przed osobami wykonującymi ten zawód wykraczają znacząco poza zwykłymi badaniami tego, jak wygląda skóra. Kurs dermokonsultantki zawiera w sobie zagadnienia, która obejmują takie kwestie, jak wywiad z klientem, odpowiednie podejście oraz umiejętne kierowanie oczekiwaniami.

Trzeba przy tym pamiętać, że każda skóra jest inna. Dlatego też nie można tutaj stosować jednorodnych metod badania.

Ponadto warto zwrócić uwagę także na to, że odpowiedzialność, jaka spada na osobę wykonującą zawód dermokonsultanta musi wymuszać zdobywanie stale nowych umiejętności i wiedzy.

Źle dobrany medykament może bowiem nie tylko nie pomóc, ale zwyczajnie zaszkodzić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.