Szkolenia dla firm transportowych – jakie tematy poruszają

Firmy transportowe obecnie mogą liczyć na dużą ilość zleceń, bowiem branża jest jedną z bardziej dynamicznie rozwijających się. Jednakże rozwój firm transportowych zależny jest od właściwej organizacji usługi, ta zaś wymaga znajomości wielu zagadnień, w tym prawnych, które umożliwiają bezproblemowe realizowanie usługi.


  Firmy transportowe obecnie mogą liczyć na dużą ilość zleceń, bowiem branża jest jedną z bardziej dynamicznie rozwijających się. Jednakże rozwój firm transportowych zależny jest od właściwej organizacji usługi, ta zaś wymaga znajomości wielu zagadnień, w tym prawnych, które umożliwiają bezproblemowe realizowanie usługi.
   
  Jedną z ważniejszych kwestii, gdy mowa o transporcie jest znajomość przepisów. Zwłaszcza dla firm, które organizują transport poza granice kraju ma to bardzo duże znaczenie. Przepisy jednak podlegają wielu zmianom, które często wymagają od firmy dostosowania się do planowanych zmian aby prowadzenie działalności było możliwe.

  Dlatego też firmy transportowe bardzo chętnie korzystają z różnego rodzaju szkoleń, które pozwalają na przybliżenie pracownikom i właścicielom firm transportowych planowanych zmian oraz ich wpływu na świadczenie usług. Najczęściej szkolenia są podzielone na panele szkoleniowe, przeznaczone dla konkretnych pracowników, na przykład dla kierowców, zawierając tematykę, która dla nich jest najważniejsza.

  Kierowcy mogą się dowiedzieć o kwestiach związanych z poruszaniem się po kraju czy też poza jego granicami takich jak konieczność posiadania odpowiednich dokumentów, kwestiach związanych z przepisami celnymi jak również dotyczących przepisów drogowych takich jak maksymalne prędkości dopuszczalne na określonych trasach czy obowiązkowe przerwy w czasie kierowania pojazdem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Konwencja CMR i Prawo przewozowe

  Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

  Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  Szkolenia dla firm transportowych obejmują także zagadnienia związane ze spedycją i logistyką. W zakresie tych zagadnień poruszane są tematy związane z zawieraniem umów, z naciskiem na odpowiednią konstrukcję umów międzynarodowych, aby pozostały one w zgodzie z przepisami. Istotna jest także tematyka ubezpieczeń organizowanych transportów, ponieważ obowiązek posiadania polis ubezpieczeniowych narzuca wiele związanych z branżą przepisów.

  Jeżeli firma transportowa zatrudnia dużą ilość pracowników, zazwyczaj decyduje się na indywidualna organizację szkoleń. Pozwala to na zapoznanie wszystkich pracowników ze zmianami, które są dla nich istotne ze względu na piastowane stanowisko.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażowe

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.