Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania

Tempo zachodzących w ówczesnym świecie zmian jest tak szybkie, iż umiejętność nadążania za nimi oraz aktualizowania swojej wiedzy stanowi element istotnej z punktu widzenia firmy przewagi konkurencyjnej.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Dla prawidłowego rozwoju i dobrego prosperowania przedsiębiorstwa należy wciąż poszerzać swoją wiedzę przez szkolenia, które oprócz informacji teoretycznych pomagają w praktycznym wykorzystaniu zdobytych wskazówek.

Pracownicy logistyki przeprowadzający transakcje handlowe muszą zadbać o ich bezkonfliktowość w taki sposób, by nie narazić firmy na niepotrzebne koszty. W tym celu należy zapoznać się z klasyfikacją terminów oraz obowiązujących reguł handlu międzynarodowego, który przejawia się w oficjalnym standardzie Incoterms.

Prawidłowo realizowany import oraz eksport towarów wymaga znajomości wspomnianych terminów handlowych oraz umiejętności ich właściwego analizowania pod względem podziału obowiązków i ryzyka pomiędzy obie strony umowy, a także kosztów wynikających z zawartego kontraktu współpracy.

Kurs z zakresu obligatoryjnych reguł handlu uczy ich stosowania, pomaga w dokonaniu ich prawidłowej analizy oraz zgodnej z prawem interpretacji. Uwzględnia ponadto podział poszczególnych obowiązków oraz konsekwencje w wyniku braku określenia lokalizacji dostawy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

Szerokie zaznajomienie się z zasadami Incoterms określna również zapoznanie się z konsekwencjami ich nieprawidłowej interpretacji i przybliża poziom finansowych skutków ich błędnego stosowania.

Z punktu widzenia logistyki niezwykle istotne jest również zaznajomienie się z obligatoryjnymi dokumentami, jak i wszystkimi informacjami, które muszą zostać zawarte w prawidłowo sporządzonej umowie.

Zapewnienie ochrony transakcji przez zakup zoptymalizowanej opcji ubezpieczenia towaru na czas transportu jest istotną składową szkolenia, która wiąże się ze znajomością przepisów oraz ich zwyczajowego stosowania.

Prawidłowo skomponowane szkolenie gwarantuje klarowny i jasny przekaz informacji związanych z regułami obowiązującego handlu. Umiejętność praktycznego posługiwania się nimi jest nieocenionym atutem wśród pracowników gałęzi logistyki.

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu transportu i logistyki? Jakie są nowe reguły i terminy Międzynarodowej Izby Handlowej Incoterms 2010? Jak sprawnie zarządzać magazynem? Jak skutecznie zarządzać zapasami i jakie to ma skutki dla finansów firmy? Jak działa łańcuch dostaw? Zobacz nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.