Szkolenia podatkowe – czy są przydatne?

Każde przedsiębiorstwo musi solidnie rozliczyć się z różnego rodzaju podatków: CIT, PIT, ZUS, VAT i wiele innych. Dlatego też należy posiadać odpowiedniego pracownika, który jest zorientowany w tematyce podatkowej i będzie wiedzieć, w jaki sposób dokonać rozliczenia podatkowego podmiotu gospodarczego, tak by uniknąć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i wynikających z nich kar i niedogodności. Każdy bowiem chce, by w wypadku kontroli skarbowej cała dokumentacja wyglądała jak należy. 

     
    Każde przedsiębiorstwo musi solidnie rozliczyć się z różnego rodzaju podatków: CIT, PIT, ZUS, VAT i wiele innych. Dlatego też należy posiadać odpowiedniego pracownika, który jest zorientowany w tematyce podatkowej i będzie wiedzieć, w jaki sposób dokonać rozliczenia podatkowego podmiotu gospodarczego, tak by uniknąć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i wynikających z nich kar i niedogodności. Każdy bowiem chce, by w wypadku kontroli skarbowej cała dokumentacja wyglądała jak należy.
     
    Aby mieć pewność, że wszystko pozostaje w porządku nie wystarczy jednak jedynie posiadać odpowiednio wykształconych pracowników odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, ale także mieć pewność, iż ich wiedza na temat ciągle zmieniającego się prawa podatkowego jest aktualna. Tutaj z pomocą przychodzą szkolenia podatkowe, na które warto kierować odpowiednich pracowników, tak by byli zawsze na bieżąco ze zmianami ustaw, ordynacji i rozporządzeń dotyczących aspektu prawa podatkowego, w systemie prawa krajowego Polski.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

    Uczestników tego szkolenia interesują również:

    Podczas szkolenia podatkowego uczestnicy mogą w zakresie cen transferowych zapoznać się ze stosownymi zapisami Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku od osób prawnych (CIT), Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku od osób fizycznych (PIT), Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. ordynacja podatkowa oraz stosownymi rozporządzeniami Ministra Finansów.
     
    W tym ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. (znowelizowane 17 czerwca 2013 r.) w sprawie sposobu i trybu określania dochodów osób prawnych w drodze oszacowania oraz sposobu i trybu eliminowania podwójnego opodatkowania osób prawnych w przypadku korekty zysków podmiotów powiązanych oraz Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. w sprawie sposobu i trybu określania dochodów osób prawnych w drodze oszacowania oraz sposobu i trybu eliminowania podwójnego opodatkowania osób prawnych w przypadku korekty zysków podmiotów powiązanych z późniejszymi zmianami.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
    Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
    Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
    Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
    Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

    powiązane z tematem artykułu

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza
    kontakt

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa
    NIP: 113-26-90-108

    firma szkoleniowa

    Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
    © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.