Szkolenia w formie warsztatów – teoria i praktyka

Wdrażanie w życie nowych przepisów oznacza przede wszystkim konieczność dokładnego zapoznania się z nimi. Od ich znajomości często bowiem zależy działanie całych firm. Gdy mowa o przepisach takich jak na przykład prawo celne, jego znajomość jest niezbędna między innymi do funkcjonowania firm transportowych.

   
  Wdrażanie w życie nowych przepisów oznacza przede wszystkim konieczność dokładnego zapoznania się z nimi. Od ich znajomości często bowiem zależy działanie całych firm. Gdy mowa o przepisach takich jak na przykład prawo celne, jego znajomość jest niezbędna między innymi do funkcjonowania firm transportowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

  Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

  Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

  Osoby odpowiedzialne za kwestie związane z prawem celnym mają bardzo wiele możliwości skorzystania z różnorodnych szkoleń, wprowadzając ich w świat najnowszych zmian i stosowania obowiązujących przepisów w odpowiedni sposób. Jednym ze sposobów nabywania tej wiedzy są między innymi warsztaty z prawa celnego. Najczęściej trwają one kilka dni, a ich program jest ułożony tak,.

  Aby uczestnicy wynieśli z nich jak najwięcej. Pierwszy dzień lub dwa dni, w zależności od obszerności materiału, jaki ma być na takich warsztatach przyswojony polega na zapoznawaniu się z planowanymi zmianami i ich omawianiu. Porównuje się zmiany w przepisach z dotychczas obowiązującymi, aby jak najlepiej zobrazować zakres wprowadzanych przez nie modyfikacji. Zazwyczaj wprowadzanie zmian w prawie celnym pociąga za sobą konieczność nauki nowych sposobów wypełniania dokumentów czy też zmienia terminy ich składania.
   
  Zaletą warsztatów jest to, iż przeznacza się odpowiednio dużo czasu na praktyczną naukę związaną ze zmianą przepisów. Uczestnicy warsztatów mają możliwość wypełniania przykładowych dokumentów zgodnie ze zmianami, po czym są one sprawdzane przez specjalistów. Omawiane są popełnione błędy jak również wskazywane niedociągnięcia, które mogą stanowić problem po zmianie prawa celnego.

  To wszystko pomaga w bardzo dobry sposób przyswoić zdobytą wiedzę. Do dyspozycji uczestników warsztatów są także osoby które je prowadzą, posiadające w tej kwestii odpowiednią wiedzę. Odpowiadają na zadawane pytania czy wyjaśniają wątpliwości związane na przykład z pewnymi zapisami w ustawie. Osoby korzystające z takiej formy szkoleń bardzo je sobie chwalą, dlatego też nie dziwi fakt, że z każdym rokiem na rynku pojawia się ich coraz szersza oferta.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.