Szkolenia z zarządzania ryzykiem – kiedy i dlaczego warto z nich korzystać?

Zarządzanie ryzykiem jest jednym z najbardziej potrzebnych i wartościowych procesów w każdym przedsiębiorstwie. Nic dziwnego! To od niego zależy to, czy dany projekt będzie mógł zostać ukończony. Zarządzanie ryzykiem polega na oszacowaniu różnych sfer i czynników (wewnętrznych oraz zewnętrznych), które mogą mieć negatywny wpływ na projekt. 

   
  Zarządzanie ryzykiem jest jednym z najbardziej potrzebnych i wartościowych procesów w każdym przedsiębiorstwie. Nic dziwnego! To od niego zależy to, czy dany projekt będzie mógł zostać ukończony. Zarządzanie ryzykiem polega na oszacowaniu różnych sfer i czynników (wewnętrznych oraz zewnętrznych), które mogą mieć negatywny wpływ na projekt.
   
  Tak naprawdę pojedynczych czynników mogą być setki lub tysiące: w końcu projekt sprzedażowy może się rozpaść z powodu choroby kierującego nim pracownika, z powodu opóźnienia dostawy przez dostawcę lub nagłego wejścia na rynek substytutów naszych produktów. Do przerwania negocjacji handlowych może również doprowadzić klęska żywiołowa, nagła zmiana sytuacji politycznej czy załamanie inflacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Tych czynników jest naprawdę wiele - a odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu powinna umieć je wskazać oraz opracować metody ochrony projektu przed wpływem negatywnych zjawisk.

  Jednak znalezienie specjalisty, który zajmie się szacowaniem ryzyka i opracowaniem strategii jego przeciwdziałania, może być bardzo trudne. Warto więc nie inwestować w nowych pracowników, lecz znaleźć takich, którzy doskonale znają tematykę i charakterystykę danego projektu oraz pozwolić im się doszkalać z teoretycznego wymiaru zarządzania ryzykiem.

  Co da szkolenie z zarządzania ryzykiem? Z pewnością dużą dawkę wiedzy teoretycznej, dzięki której pracownik będzie mógł wykorzystać gotowe narzędzia kalkulowania i przewidywania ryzyka. Często podczas warsztatów wykonywane są przykładowe ćwiczenia o charakterze study case, dzięki którym każdy uczestnik może w praktyce wykorzystać poznawane metody i techniki.

  To obecnie najlepszy sposób na przyswojenie wiedzy i umiejętności, dzięki którym możemy rozwijać kompetencje naszych pracowników oraz dostosowywać je do sytuacji.
   
  Dodatkowo szkolenie z zarządzania ryzykiem jest uniwersalne: oznacza to, że wystarczy raz je przejść, by móc radzić sobie z tworzeniem strategii dla różnych projektów i inwestycji, co sprawia, że wartość tak przeszkolonego pracownika znacząco wzrasta.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.