Szkolenia zamówienia publiczne

Zamówienia publiczne czym są, i dlaczego wszędzie się o nich wspomina? Na początku należy zdać sobie sprawę z faktu, że wszyscy ludzie na świecie mogą prowadzić działania handlowe. Mowa tu nie tylko o osobach prywatnych, czy też firmach, ale także o podmiotach publicznych.

   
  Zamówienia publiczne czym są, i dlaczego wszędzie się o nich wspomina? Na początku należy zdać sobie sprawę z faktu, że wszyscy ludzie na świecie mogą prowadzić działania handlowe. Mowa tu nie tylko o osobach prywatnych, czy też firmach, ale także o podmiotach publicznych. Chcąc więc mówić o zamówieniach publicznych powinniśmy skupić się właśnie na tej ostatnie wymienionej grupie, do której należy szeroki ogół podmiotów gospodarki narodowej, które obejmują własność Skarbu państwa i innych państwowych osób prawnych.
   
  W efekcie można tutaj zaliczać takie grupy jak np. organy władzy publicznej, jednostki samorządowe i ich związków, ponadto jednostek budżetowych, różnego rodzaju agencji, ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), czy też Narodowy Fundusz Zdrowia. Czym więc są dla nich zamówienia publiczne?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Najprościej rzecz ujmując są to umowy dotyczące pewnych towarów lub usług pomiędzy „sektorem publicznych” a prywatnymi firmami. Innymi słowy w momencie gdy m. in. jednostki samorządowe będą występowały w obrocie gospodarczym jako nabywcy towarów lub usług muszą oni podpisać stosowne umowy.
   
  Całość reguluje Ustawa o Prawie zamówień publicznych, w której to zawarto m. in. zasady dotyczące samych zamówień publicznych, jak i sposobu ich udzielania. Ponadto można tam znaleźć informację o tym jaka jest definicja zamówienia publicznego, zgodnie z którą należy przez nie rozumieć odpłatne umowy zawierane pomiędzy zamawiającym a wykonawcą.

  Ponadto sama ustawa pokazuje nam do kogo konkretnie jest skierowana, dzięki czemu nie można w późniejszych przypadkach udawać, że nie wiedziało się jak wystosować umowę, czy jak powinna ona wyglądać.
   
  Stąd głównym celem tej ustawy jest sektor finansów publicznych, państwowe jednostki nie posiadające osobowości prawnej, a także różnego rodzaju podmioty, z którymi zawarto umowę na różnego rodzaju usługi.

  Ustawa ta obowiązuje od 29 stycznia 2004 roku i należy do niej się stosować. Zamówienia publiczne obejmują szeroki zakres wiedzy, stąd by sprawnie w nich się obracać należy przejść odpowiednie szkolenia lub kursy, które w przyszłości zaowocują pozytywnymi efektami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.