Szkolenia zamówienia publiczne

Zamówienia publiczne czym są, i dlaczego wszędzie się o nich wspomina? Na początku należy zdać sobie sprawę z faktu, że wszyscy ludzie na świecie mogą prowadzić działania handlowe. Mowa tu nie tylko o osobach prywatnych, czy też firmach, ale także o podmiotach publicznych.

zdjęcie - Szkolenia zamówienia publiczne
 
Zamówienia publiczne czym są, i dlaczego wszędzie się o nich wspomina? Na początku należy zdać sobie sprawę z faktu, że wszyscy ludzie na świecie mogą prowadzić działania handlowe. Mowa tu nie tylko o osobach prywatnych, czy też firmach, ale także o podmiotach publicznych. Chcąc więc mówić o zamówieniach publicznych powinniśmy skupić się właśnie na tej ostatnie wymienionej grupie, do której należy szeroki ogół podmiotów gospodarki narodowej, które obejmują własność Skarbu państwa i innych państwowych osób prawnych.
 
W efekcie można tutaj zaliczać takie grupy jak np. organy władzy publicznej, jednostki samorządowe i ich związków, ponadto jednostek budżetowych, różnego rodzaju agencji, ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), czy też Narodowy Fundusz Zdrowia. Czym więc są dla nich zamówienia publiczne?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Najprościej rzecz ujmując są to umowy dotyczące pewnych towarów lub usług pomiędzy „sektorem publicznych” a prywatnymi firmami. Innymi słowy w momencie gdy m. in. jednostki samorządowe będą występowały w obrocie gospodarczym jako nabywcy towarów lub usług muszą oni podpisać stosowne umowy.
 
Całość reguluje Ustawa o Prawie zamówień publicznych, w której to zawarto m. in. zasady dotyczące samych zamówień publicznych, jak i sposobu ich udzielania. Ponadto można tam znaleźć informację o tym jaka jest definicja zamówienia publicznego, zgodnie z którą należy przez nie rozumieć odpłatne umowy zawierane pomiędzy zamawiającym a wykonawcą.

Ponadto sama ustawa pokazuje nam do kogo konkretnie jest skierowana, dzięki czemu nie można w późniejszych przypadkach udawać, że nie wiedziało się jak wystosować umowę, czy jak powinna ona wyglądać.
 
Stąd głównym celem tej ustawy jest sektor finansów publicznych, państwowe jednostki nie posiadające osobowości prawnej, a także różnego rodzaju podmioty, z którymi zawarto umowę na różnego rodzaju usługi.

Ustawa ta obowiązuje od 29 stycznia 2004 roku i należy do niej się stosować. Zamówienia publiczne obejmują szeroki zakres wiedzy, stąd by sprawnie w nich się obracać należy przejść odpowiednie szkolenia lub kursy, które w przyszłości zaowocują pozytywnymi efektami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.