Dzięki odbyciu szkolenie z transportu i spedycji zarówno krajowej jak i tej międzynarodowej uczestnicy będą mogli nie tylko pogłębić swoją wiedzę o nowe nieznane im być może zagadnienia, ale również uporządkować te zdobytą do tej pory.
Wykładowcy swoje grupy w miarę możliwości wprowadzają nawet w niuanse związane z prawnymi aspektami dotyczącymi transportu i spedycji tak, by ryzyko zawieranych w przyszłości błędnych i niekorzystnych umów było możliwie jak najmniejsze.
Kursanci uczą się również sporządzania skutecznych reklamacji oraz zapoznają ze specyfiką wszystkich czynności jakie należy wykonać przygotowując odpowiedni towar do transportu.
Większość tego typu szkoleń kieruje się do kadr kierowniczych pracujących w firmach transportowych i spedycyjnych, a także wszystkich tych pracowników, którzy każdego dnia w swojej pracy ponoszą odpowiedzialność za dostawy, eksport lub import towaru, z wykorzystaniem transportu i spedycji.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTATpozwala przygotować się do regulacji prawnych.
Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:
Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.
Oto przykładowa tematyka poruszana na tego typu szkoleniach:
warunki otrzymywania dostaw po zawarciu kontraktu handlowego
prawa i obowiązki kupującego
prawa i obowiązki sprzedającego
ryzyko jakie ponieść może kupujący
ryzyko jakie ponieść może sprzedający
formuły Incoterms
transport morski
transport lądowy
zasady i regulacje związane ze sporządzaniem morskich list przewozowych
przepisy odnoszące się do obowiązkowego ważenia kontenerów oraz zasady zwolnienia z niego
klauzule ładunkowe A, B, C i ich szczegółowy opis
skutki jakie niesie ze sobą nadużywanie EXW
jak odpowiednio stosować FOB, CFR i CIF do kontenerów
rodzaje i szczegółowy opis wszystkich dokumentów spedycyjnych
omówienie list przewozowych takich jak list drogowy CMR, list kolejowy CIM oraz konosament morski
ogólne omówienie warunków spedycyjnych
podział ubezpieczeń w transporcie krajowym
podział ubezpieczeń w transporcie międzynarodowym
objaśnienie pojęć takich jak: wartość ubezpieczenia, suma ubezpieczenia, franszyza integralna, franszyza redukcyjna, udział własny.
Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim, ciekawe szkolenia oparte na najnowszych zmianach w prawie w formule szkoleń otwartych jak i zamkniętych. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich:
Szkolenie dla spedytorów i logistyków porządkujące wiedzę na temat prawnych aspektów ich pracy. Omówione zostanie polskie prawo przewozowe i zawarte w nim tematy takie jak ubezpiecznie cargo w transporcie międzynarodowym czy ubezpieczenie ładunku w transporcie krajowym. Zapraszamy na szkolenie CMR i prawo przewozowe.
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Newsletter
Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.