Transport materiałów niebezpiecznych – zalety szkolenia

Transport materiałów niebezpiecznych to dla wielu firm dość niewygodne zagadnienie. Dlaczego? Otóż większość traktuje szkolenia z tego zakresu jako absolutne zło konieczne. Nie chcemy uwierzyć, że takie szkolenia naprawdę się przydają a ponadto dość trudno nam jest przekonać do tego pracowników. A jednak trzeba podkreślić, że szkolenia z transportu materiałów niebezpiecznych są naprawdę dość ważne…

   
  Transport materiałów niebezpiecznych to dla wielu firm dość niewygodne zagadnienie. Dlaczego? Otóż większość traktuje szkolenia z tego zakresu jako absolutne zło konieczne. Nie chcemy uwierzyć, że takie szkolenia naprawdę się przydają a ponadto dość trudno nam jest przekonać do tego pracowników. A jednak trzeba podkreślić, że szkolenia z transportu materiałów niebezpiecznych są naprawdę dość ważne...

  1) Bezpieczeństwo pracowników
  Przede wszystkim pomyślmy o szkoleniu z zakresu transportu materiałów niebezpiecznych jako o czymś, co choćby i w pewnym tylko stopniu, niemniej jednak redukuje ryzyko, że pracownikom coś się stanie.

  Pamiętajmy, że wypadki w tym sektorze zdarzają się naprawdę często i niestety są tragiczne w skutkach. Abstrahując już od wielkiego nieszczęścia w aspekcie życia czy zdrowia człowieka, to takie wypadki bardzo negatywnie wpływają na cały wizerunek firmy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z towarami niebezpiecznymi, obowiązkami uczestników przewozu, a także sposobów korzystania z możliwości zwolnień i wyłączeń od przepisów ADR to zapraszamy na szkolenie: PRZEPISY UMOWY ADR 2017.

  Na szkolenie zapisują się osoby wyszukujące poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

  2) Bezpieczeństwo towaru
  Ponadto trzeba koniecznie podkreślić to, że dokładne poznanie wszelkich norm i zasad pomoże nam także uniknąć przykrych sytuacji z wypadkami dotyczącymi naszego towaru. W końcu taki towar najczęściej nie jest tanią sprawą, w związku z czym w przypadku wypadku, nie raz zdarza się, że tracimy dość znaczną sumę.

  Ponadto warto podkreślić, że takie wypadki z niebezpiecznym towarem często wiążą się z jakimś zanieczyszczeniem środowiska itp, za co nakładane są dodatkowe kary grzywny.

  3) Optymalizacja kosztów transportu
  Warto także dodać, że jeśli dobrze rozplanujemy taki transport, oczywiście zgodnie ze wszelkimi normami bezpieczeństwa, to możemy całkiem sporo na tym oszczędzić. Niestety bowiem często nasze działania w zakresie logistyki transportu materiałów niebezpiecznych są dość chaotyczne. Nawet znając zasady bezpieczeństwa nie potrafimy wszystkiego zorganizować tak, aby działało naprawdę sprawnie.

  Na pomoc przyjdą nam tu właśnie na pewno specjaliści, którzy pokażą nam dokładnie, jak należy rozplanować transport, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo oraz zminimalizować koszty.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.