W jakich wypadkach można zgłosić reklamację kosmetyku?

Reklamacja – to słowo, w którym obecnie coraz częściej lubuje się coraz więcej osób – szczególnie zaś klientów, którzy w ten sposób nieraz szukają furtki do wyłudzenia różnych rzeczy. Jednak w zakresie kosmetyków reklamacja jest dość ściśle uregulowana i wcale nie taka łatwa do wykonania.

zdjęcie - (the_title())


W jakich wypadkach można zgłosić reklamację kosmetyku?

Reklamacja - to słowo, w którym obecnie coraz częściej lubuje się coraz więcej osób - szczególnie zaś klientów, którzy w ten sposób nieraz szukają furtki do wyłudzenia różnych rzeczy. Jednak w zakresie kosmetyków, leku czy też suplementów albo wyrobów medycznych, reklamacja jest dość ściśle uregulowana i wcale nie taka łatwa do wykonania.

Jak ona wygląda? O co powinniśmy jeszcze zadbać prowadząc aptekę, salon fryzjerski, kosmetyczny czy inne miejsce związane niejako ze zdrowiem ludzkim i urodą? O tym wszystkim powiemy poniżej...

Reklamacja produktu leczniczego - możliwości klienta

Przede wszystkim warto w tym momencie zaznaczyć, ze zasadniczo rzecz ujmując, to lek, produkt leczniczy oraz suplement czy kosmetyk to są różne rzeczy. Niemniej jednak łączy je jedno - wszystkich z nich klient nie może nam tak ławo zareklamować. Wyobraźmy sobie, co by się przecież stało, gdyby można było reklamować kosmetyki w każdej postaci - już otwarte, po każdej niby reakcji skórnej...

Dlatego właśnie zapisano oficjalnie, że reklamacji można dokonać tylko i wyłącznie w przypadku wydania niewłaściwego albo wadliwego produktu. Oznacza to, że jeśli przykładowo w naszym sklepie pani kupi odżywkę i już jak zapłaci i odejdzie od kasy, odkryje, że przecież prosiła o odżywkę w spray a nie w żelu to można dokonać zamiany.

Szkolenia z kosmetyki - opłacalna inwestycja

Wiemy już, jak można reklamować produkt leczniczy, niemniej jednak to nie wszystko. Aby bowiem dobrze zarządzać naszym salonem, apteką itp. ważne jest, aby nasi pracownicy znali się na kosmetykach - zarówno fryzjerzy, jak i kosmetyczki czy sprzedawcy. Dlatego właśnie warto inwestować w szkolenia z kosmetyki.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyków w firmie

Na koniec warto jeszcze podkreślić odpowiednie dbanie o bezpieczeństwo kosmetyków w naszej firmie. Oczywiście zostanie ta kwestia poruszona także i na szkoleniu, niemniej jednak już teraz warto zaznaczyć, że kosmetyki należy przechowywać w przeznaczonych do tego miejscach i warunkach i kupować tylko te z certyfikatem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.