Windykacja bankowa – tematyka szkoleń

Pracownicy banków muszą mieć dość obszerną wiedzę, aby móc odpowiednio wykonywać swoją pracę. Szczególnie osoby pracujące w działach takich jak windykacja należności bankowych, powinny nie tylko znać odpowiednie przepisy, ale także wiedzieć, jak się zachować w każdej sytuacji. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej biorą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych szkoleniach, których celem jest zapoznania ich z tematyką windykacji należności, zmianami w przepisach prawnych, które tą kwestię regulują jak również nowymi metodami, które stosuje się w celu odzyskania należności.

   
  Pracownicy banków muszą mieć dość obszerną wiedzę, aby móc odpowiednio wykonywać swoją pracę. Szczególnie osoby pracujące w działach takich jak windykacja należności bankowych, powinny nie tylko znać odpowiednie przepisy, ale także wiedzieć, jak się zachować w każdej sytuacji.

  Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej biorą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych szkoleniach, których celem jest zapoznania ich z tematyką windykacji należności, zmianami w przepisach prawnych, które tą kwestię regulują jak również nowymi metodami, które stosuje się w celu odzyskania należności.
   
  Szkolenia z zakresu windykacji dla pracowników banków dość często organizowane są na indywidualne zlecenie. Banki bowiem często życzą sobie, aby ich tematyka i poruszane zagadnienia zgodne były z przedstawionymi przez nie wytycznymi. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby pracownicy dowiedzieli się jak najwięcej na temat tych zagadnień, które zdaniem ich pracodawcy powinny zostać poruszone.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Banki mają nieco więcej możliwości odzyskiwania należności, między innymi ze względu na to, iż mogą wystąpić o tytuł wykonawczy do sądu znacznie łatwiej niż firmy. Jest to często spowodowane podpisywanymi umowami, w których klienci dają im takie możliwości w przypadku braku spłat. Jednakże zazwyczaj banki chcą odzyskać swoje należności innymi sposobami, bez konieczności wchodzenia na drogę sądową.

  Jest to na pewno o wiele tańsze rozwiązanie, dlatego też działy windykacji są tymi, które powinny szczególnie dobrze wykonywać powierzone im zadania.
   
  Ważnym tematem w czasie tego typu szkoleń jest przede wszystkim omówienie regulacji prawnych, dotyczących windykacji. Mowa tutaj nie tylko o przepisach które to regulują, ale także o ochronie danych osobowych, możliwościach windykacyjnych jak również tego, jak przeprowadzać rozmowy z klientami, aby nie naruszyć zasad prawa.

  Obecnie często zmieniające się przepisy, jak te dotyczące ochrony danych osobowych niejako wymuszają to, aby osoby pracujące w windykacji poszerzyły swą wiedzę i skorzystały z odpowiednich szkoleń.
   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.