Windykator i jego praca

Działania o charakterze windykacyjnym mają z reguły bardzo określoną formę i przebieg. Co za tym idzie windykatorzy muszą poruszać się w ściśle określonych ramach, które są narzucone przez prawo lub wewnętrzne regulacje danej firmy. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że pomimo często sztywnych granic takich działań, nie ma jednej ścieżki, która może być wykorzystywana do każdego dłużnika. 

zdjęcie - (the_title())
 
Działania o charakterze windykacyjnym mają z reguły bardzo określoną formę i przebieg. Co za tym idzie windykatorzy muszą poruszać się w ściśle określonych ramach, które są narzucone przez prawo lub wewnętrzne regulacje danej firmy.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że pomimo często sztywnych granic takich działań, nie ma jednej ścieżki, która może być wykorzystywana do każdego dłużnika. Wielką sztuką każdego windykatora jest umiejętne podejście do każdego z dłużników. Dopiero dopasowanie działań do indywidualnych cech danej osoby może przynosić oczekiwane efekty w postaci rzecz jasna spłaty zadłużenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

Mowa tu przede wszystkim o działaniach, które można ująć w ramach dwóch zbiorów – działań łagodnych i agresywnych. Przy czym pod pojęciem agresywności rozumie się te działania, które ukierunkowana są na wywarcie silnej presji mającej skutkować spłatą zadłużenia. Co oczywiste zatem nie każdego można przekonać do konkretnego zachowania poprzez łagodny ton i okrągławe słowa.

Są przypadki, kiedy konieczne jest stanowcze zachowanie i zdecydowane komunikaty. Umiejętne korzystanie z całego wachlarza zachowań, zwrotów, form nacisku jest kluczem, który pozwala na takie prowadzenie rozmowy by przynosiła ona oczekiwany skutek. Osoba dla której pracą jest windykacja należności szkolenie powinna przechodzić nie tylko na początku swojej pracy, ale cyklicznie przez cały czas wykonywania swoich obowiązków.

Wynika to z faktu, że podobnie jak w wielu innych zawodach, tak i w przypadku windykacji często popada się w rutynę. Jednak w przypadku windykacji stan taki jest wyjątkowo niebezpieczny dla efektywności pracy. Szkolenia, szczególnie te mające na celu poszerzenie bazy umiejętności miękkich, przyniesie o wiele lepsze efekty jeżeli dodatkowo będzie połączona także z formą integracji i wymiany spostrzeżeń pomiędzy różnymi komórkami. Windykacja jest bowiem zawodem szczególnym.

Nie wynika to z racji jego rangi, czy prestiżu. Jest to efekt szczególnego splotu kompetencji, które dopiero połączone dają pełen sukces.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.