Windykator i jego praca

Działania o charakterze windykacyjnym mają z reguły bardzo określoną formę i przebieg. Co za tym idzie windykatorzy muszą poruszać się w ściśle określonych ramach, które są narzucone przez prawo lub wewnętrzne regulacje danej firmy. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że pomimo często sztywnych granic takich działań, nie ma jednej ścieżki, która może być wykorzystywana do każdego dłużnika. 

Gamma - Windykator i jego praca
   
  Działania o charakterze windykacyjnym mają z reguły bardzo określoną formę i przebieg. Co za tym idzie windykatorzy muszą poruszać się w ściśle określonych ramach, które są narzucone przez prawo lub wewnętrzne regulacje danej firmy.

  Trzeba jednak przy tym pamiętać, że pomimo często sztywnych granic takich działań, nie ma jednej ścieżki, która może być wykorzystywana do każdego dłużnika. Wielką sztuką każdego windykatora jest umiejętne podejście do każdego z dłużników. Dopiero dopasowanie działań do indywidualnych cech danej osoby może przynosić oczekiwane efekty w postaci rzecz jasna spłaty zadłużenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Mowa tu przede wszystkim o działaniach, które można ująć w ramach dwóch zbiorów – działań łagodnych i agresywnych. Przy czym pod pojęciem agresywności rozumie się te działania, które ukierunkowana są na wywarcie silnej presji mającej skutkować spłatą zadłużenia. Co oczywiste zatem nie każdego można przekonać do konkretnego zachowania poprzez łagodny ton i okrągławe słowa.

  Są przypadki, kiedy konieczne jest stanowcze zachowanie i zdecydowane komunikaty. Umiejętne korzystanie z całego wachlarza zachowań, zwrotów, form nacisku jest kluczem, który pozwala na takie prowadzenie rozmowy by przynosiła ona oczekiwany skutek. Osoba dla której pracą jest windykacja należności szkolenie powinna przechodzić nie tylko na początku swojej pracy, ale cyklicznie przez cały czas wykonywania swoich obowiązków.

  Wynika to z faktu, że podobnie jak w wielu innych zawodach, tak i w przypadku windykacji często popada się w rutynę. Jednak w przypadku windykacji stan taki jest wyjątkowo niebezpieczny dla efektywności pracy. Szkolenia, szczególnie te mające na celu poszerzenie bazy umiejętności miękkich, przyniesie o wiele lepsze efekty jeżeli dodatkowo będzie połączona także z formą integracji i wymiany spostrzeżeń pomiędzy różnymi komórkami. Windykacja jest bowiem zawodem szczególnym.

  Nie wynika to z racji jego rangi, czy prestiżu. Jest to efekt szczególnego splotu kompetencji, które dopiero połączone dają pełen sukces.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.