Zarządzanie ryzykiem- rodzaje i etapy

Prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem. Trzeba podejmować decyzję, zarządzać firmą, choć nigdy nie wiadomo, jakie rezultaty się osiągnie. Warto zauważyć, że pojęciem ryzyka w firmie zajmowano się już w dużych korporacjach, w latach 90 tych, ten trend przeniknął do Polski niedawno, ale dzięki niemu można odpowiednio wcześnie zidentyfikować wszelkie zagrożenia, a następnie im zapobiegać, dzięki temu uzyskać większy dochód.

zdjęcie - Zarządzanie ryzykiem- rodzaje i etapy
 
Prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem. Trzeba podejmować decyzję, zarządzać firmą, choć nigdy nie wiadomo, jakie rezultaty się osiągnie. Warto zauważyć, że pojęciem ryzyka w firmie zajmowano się już w dużych korporacjach, w latach 90 tych, ten trend przeniknął do Polski niedawno, ale dzięki niemu można odpowiednio wcześnie zidentyfikować wszelkie zagrożenia, a następnie im zapobiegać, dzięki temu uzyskać większy dochód.

Zarządzanie ryzykiem- etapy

Każdy proces zarządzanie ryzykiem dzieli się konkretne etapy. Na samym początkiem należy zidentyfikować ryzyko. Następnie dokonać jego konkretnej analizy. Kiedy już poznamy na jakie ryzyko nasza firma jest narażona, to możemy przejść do kontry. Wtedy koniecznie należy ustalić plan, jak radzić sobie z przeciwnościami i zaplanować reakcję. Ostatnim etapem jest monitorowanie rezultatów i jego kontrola.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Potencjalne ryzyko można zidentyfikować stosując pewne techniki począwszy od burzy mózgów, przez ankiety, aż po warsztaty i badania socjologiczne. Warto także odbyć szkolenia z zarządzania ryzykiem, dzięki temu można uzyskać fachową wiedzę, która jest konieczna w prowadzeniu firmy. Takie szkolenia polecane są także dla menadżerów i kadry zarządzającej.

Ryzyko zewnętrzne i wewnętrzne

Każda działalność obciążona jest ryzykiem. Jest to ryzyko wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do ryzyka wewnętrznego zalicza się problem z adaptacją firmy do zmieniających się warunków, a także problemy z zarządzaniu kadrami i brak efektywności pracowniczej, która objawia się słabymi wynikami i nierealizowanie powierzonych zadań, bądź opóźnieniami w pracy. Może także dojść do strajków, czy sprzeniewierzeń finansowych.

Ryzyko może być także zewnętrzne, które tak naprawdę nie jest zależne od przedsiębiorcy i nie zawsze można go przewidzieć. Zawsze może dojść do zmiany kursów walut, czy też wzrostu inflacji. Mogą także ceny surowców znacząco wzrosnąć, co może doprowadzić do problemów z płynnością finansową. Ryzyko zewnętrzne może być także związane z naturą, są to powodzie, czy kataklizmy, które mogą doprowadzić do zniszczenia np. magazynów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.