Zarządzanie ryzykiem- rodzaje i etapy

Prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem. Trzeba podejmować decyzję, zarządzać firmą, choć nigdy nie wiadomo, jakie rezultaty się osiągnie. Warto zauważyć, że pojęciem ryzyka w firmie zajmowano się już w dużych korporacjach, w latach 90 tych, ten trend przeniknął do Polski niedawno, ale dzięki niemu można odpowiednio wcześnie zidentyfikować wszelkie zagrożenia, a następnie im zapobiegać, dzięki temu uzyskać większy dochód.

   
  Prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem. Trzeba podejmować decyzję, zarządzać firmą, choć nigdy nie wiadomo, jakie rezultaty się osiągnie. Warto zauważyć, że pojęciem ryzyka w firmie zajmowano się już w dużych korporacjach, w latach 90 tych, ten trend przeniknął do Polski niedawno, ale dzięki niemu można odpowiednio wcześnie zidentyfikować wszelkie zagrożenia, a następnie im zapobiegać, dzięki temu uzyskać większy dochód.

  Zarządzanie ryzykiem- etapy

  Każdy proces zarządzanie ryzykiem dzieli się konkretne etapy. Na samym początkiem należy zidentyfikować ryzyko. Następnie dokonać jego konkretnej analizy. Kiedy już poznamy na jakie ryzyko nasza firma jest narażona, to możemy przejść do kontry. Wtedy koniecznie należy ustalić plan, jak radzić sobie z przeciwnościami i zaplanować reakcję. Ostatnim etapem jest monitorowanie rezultatów i jego kontrola.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Potencjalne ryzyko można zidentyfikować stosując pewne techniki począwszy od burzy mózgów, przez ankiety, aż po warsztaty i badania socjologiczne. Warto także odbyć szkolenia z zarządzania ryzykiem, dzięki temu można uzyskać fachową wiedzę, która jest konieczna w prowadzeniu firmy. Takie szkolenia polecane są także dla menadżerów i kadry zarządzającej.

  Ryzyko zewnętrzne i wewnętrzne

  Każda działalność obciążona jest ryzykiem. Jest to ryzyko wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do ryzyka wewnętrznego zalicza się problem z adaptacją firmy do zmieniających się warunków, a także problemy z zarządzaniu kadrami i brak efektywności pracowniczej, która objawia się słabymi wynikami i nierealizowanie powierzonych zadań, bądź opóźnieniami w pracy. Może także dojść do strajków, czy sprzeniewierzeń finansowych.

  Ryzyko może być także zewnętrzne, które tak naprawdę nie jest zależne od przedsiębiorcy i nie zawsze można go przewidzieć. Zawsze może dojść do zmiany kursów walut, czy też wzrostu inflacji. Mogą także ceny surowców znacząco wzrosnąć, co może doprowadzić do problemów z płynnością finansową. Ryzyko zewnętrzne może być także związane z naturą, są to powodzie, czy kataklizmy, które mogą doprowadzić do zniszczenia np. magazynów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.