Zarządzanie ryzykiem w projekcie szkolenie

Firmy tworzą szereg projektów w ramach których wzajemnie się napędzają. Część z nich ma postać projektów badawczych, by niczym laboratoria naukowe doprowadzić do odkrycia, czy też wynalezienia przełomowych rzeczy. Inne zaś skupiają się na projektach, które można by było określić jako odtwórcze i tutaj głównym zadaniem jest wykorzystanie wiedzy już zdobytej przez ludzkość. 

   
  Firmy tworzą szereg projektów w ramach których wzajemnie się napędzają. Część z nich ma postać projektów badawczych, by niczym laboratoria naukowe doprowadzić do odkrycia, czy też wynalezienia przełomowych rzeczy. Inne zaś skupiają się na projektach, które można by było określić jako odtwórcze i tutaj głównym zadaniem jest wykorzystanie wiedzy już zdobytej przez ludzkość.

  Bez względu na to, na jakim projekcie się skupiamy, w obu przypadkach dochodzi zawsze do zaistnienia sytuacji ryzyka, która w najgorszej z możliwości może doprowadzić do przedwczesnego zakończenia danego projektu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Chcąc uniknąć takich wydarzeń, warto wprowadzić zarządzanie ryzykiem projektu, które ma za zadanie uchronić go przez zgubnymi zdarzeniami. Obejmuje ono kilka głównych procesów, które mają za zadanie wyłowienie potencjalnych ryzyk i błędów projektowych. Stąd całość należy rozpocząć od dokładnego rozplanowania zarządzania, które jest pierwszym i podstawowym procesem. W jego przypadku dochodzi do rozpisania narzędzi jakimi posłużymy się do mierzenia skali ryzyka, oraz wskazanie możliwych opcji realizacji zagrożeń.

  Następnie przechodzimy do rozpoznania ryzyk i przeprowadzenia analiz mających za zadanie ich dokładne poznanie. Ważna jest tutaj analiza jakościowa, która hierarchizuje ryzyka wedle ich zagrożeń i prawdopodobieństw, dzięki czemu będziemy mogli zająć się nimi w odpowiedniej kolejności.

  Gdy już dowiemy się co nam może zagrażać, możemy teraz zastanowić się nad potencjalnymi reakcjami na ryzyko. W tym przypadku wymaga to ogromnej wiedzy, lecz jest kluczowe, by uzyskać jak najlepszy efekt. Ostatnim elementem jest monitorowanie naszego projektu i kontrolowanie, czy wprowadzone „udogodnienia” spowodowały zmniejszenie pola ryzyka.

  Jest on najważniejszą częscią procesu wdrażania planów reakcji na dane ryzyko, gdyż zapewnia jego rozpoznanie. Ostatecznie dobrze poprowadzone zarządzanie ryzykiem zapewni nam bezpieczną realizacje naszego projektu, co automatycznie przekłada się na zyski i prężny rozwój firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.